reklama

Samsung ukončuje dodávky pro Apple

Samsung ukončuje dodávky pro Apple
2012-10-23T11:41:53+01:00
• 22. 10. 2012
8

Aktualizováno: Samsung: “My nekončíme s výrobou pro Apple!”

Asi před týdnem jsme vás informovali o tom, že Apple si našel nového dodavatele čtyřjádrových procesorů pro nadcházející generaci iOS zařízení, která přijdou na trh příští rok. Nyní se ozývá od Samsungu, že už také neplánuje spolupracovat s největším rivalem.

Web The Korea Times uvedl, že Samsung tento rok končí s dodávkou a prodejem LCD panelů jablečné společnosti, a to s definitivní platností ještě tento rok. Toto rozhodnutí zřejmě nepoškodí Apple hlavně z toho důvodu, že si  dle dostupných informací našel náhradu u firem LG a Sharp.

Ani Samsung nepřijde zkrátka. Korejskému webu se svěřil zdroj ze Samsungu, že Apple již není zlatým dolem a ukončení dodávek se výrazně neodrazí na ziscích. Dokonce se rýsuje daleko lepší partner, než je Apple. Tím by měla být společnost Amazon, která docela posiluje své postavení na trhu s tablety. Dokonce se o ní tvrdí, že hodlá odkoupit část divize SoC Texas Instrument.

Ke kompletnímu ukončení spolupráce Samsungu a Applu dojde v příštím roce a podle všech informací se bude jednat o společný krok. Doufejme, že to neskončí ještě většími soudními spory, když je nyní nebude nic spojovat. Prozatím není známo oficiální stanovisko obou firem, ale zdroj těchto informací by měl být věrohodný.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Myslím si, že když děláte novinařinu, měli byste se informovat u více zdrojů!!! http://www.propertymentorgroup.com/samsung-display-will-terminate-contract-with-apple-inc-nasdaqaapl-is-100-false-report/123375/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
Samsung sám velmi tvrdě popřel ukončení spolupráce při výrobě LCD panelů pro Apple!!! Poslední dobou se vyrojila spousta senzacechtivých článků o Apple a na konec se ukázali jako kachny. Mělo to vliv na cenu akcii Applu a tak mne napadá, čí cílený útok to je? Novináří? Ti jen hloupě přebírají články jeden od druhého!! Samotní investoři? Nooo to je otázka. Určitě by ta velká volatilita byla pro ně užitečná, ale mohlo by se jim to lehce vymknout. Myslím, že zde je pravda tak napůl. Vysoká cena akcii má velký vliv na množství peněz na jejich nákup, takže nízká cena je pro obchod lepší. Nicméně pravda bude asi jinde! Že by konkurenční boj? Myslím si, že to je správná teorie! Vždy se totiž ty zaručené články vyrojí odnikud, pak je s velkým důrazem prezentují hlavně odpůrci Applu, pak teprve dostanou hlas zastánci-obvykle bývají zaskočeni a zmateni. Mezitím cena akcii klesne. Posléze někdo tyto poplašné zprávy v tichosti označí za kachny a nakonec se zjistí, že ke stávce nedošlo, že mapy nevadí 94 procentům lidí, kteří si Iphon 5 koupili, že poptávka nezadržitelně roste, že Samsung nekončí s výrobou atd. Hmmm, nebo že by mimozemšťani? :-)

Přemysl Vaculík

VIP 23. 10. 2012, 10:10

Myslíte třeba tento článek? 
Samsung: “My nekončíme s výrobou pro Apple!”http://dotekomanie.cz/2012/10/samsung-my-nekoncime-vyrobou-pro-apple/

Zajímavé, že když zadám v google zprávy apple, pak výjde jako první ten mnou citovaný článek a tento je až někde. Opět mne pak napadá jen jedno- náhoda, nebo záměr? A proč nechat na webu nepravdivý článek a následně vydávat opravu? Není to lehce matoucí? Co tak chybný článek stáhnout a nechat jen opravu? Asi moc práce, ne?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 10. 2012, 10:25

Nejde zde o lenost, ale druhý článek vysvětluje celý příběh. Čtenáři by mohli být zmateni, proč vlastně existuje.

Ha, tak to jo… A proč ten druhý článek, byť vydán později, se nozobrazuje dříve? Jaká byla vaše reakce na článek  http://web.volny.cz/volny-cas/hi-tech-a-veda/clanek/~volny/IDC/228041/, který vás zjevně zkopíroval? Tohle není příběh, to je poplašná zpráva. Komu sloužíte? Příběh jste mohl dokončit v tom samém článku. Udělat opravu by zvládl školák. Považuji to za pouhou vaší výmluvu. 
Co takhle tento příběh? http://www.businessweek.com/news/2012-10-23/arm-sees-record-order-backlog-on-demand-for-mobile-chips?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
nebo tohle? http://www.wantchinatimes.com/news-subclass-cnt.aspx?id=20121023000044&cid=1201&MainCatID=12
Vlastně je to jedno, štvavá kampaň tím stéjně nepoleví. Čím více bude Apple vydělávat, tím více nepřátel si nadělá…

Přemysl Vaculík

VIP 23. 10. 2012, 11:32

Zatím se mi zdá, že štvavou kampaň jedete i vy. Ani jedné firmě zde nenadržuji. Informuji o tom, co je v danou chvíli relevantní. Pokud bych pouze aktualizoval původní článek, tak by to nemělo informativní charakter. Kolikrát se vracíte ke článku, který jste již četl.

Netuším, proč Google neuvedl dříve novější článek.

Nevedu štvavou kampaň, jen jsem vyjádřil své pochybnosti o relevanci vašich informací. Dotklo se vás to, ale závěr jste vyvodil chybný. Nepřítel nejsem já, ale ten, kdo záměrně vytváří nepravdy, či polopravdy a podsouvá je vám, novinářům. Je na vás, abyste to nebaštili. My máme zase možnost diskusí poukázat na tyto nesmysly. Např. jsem četl včera, že Apple dnes představí Ipad 4! Vážně! Mrkněte se na http://community.nasdaq.com/News/2012-10/will-apple-unveil-the-ipad-4-on-tuesday.aspx?storyid=183523#.UIZy18Uxo4c.Myslíte si, že by to mohla být pravda? Pokud ano, máte Solokapra!!! Pěkný den.

Přemysl Vaculík

VIP 23. 10. 2012, 12:48

Možná bude modernizovaná verze iPadu, proto iPad 4

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim