reklama

Hon hudebního maniaka za nejlepším přehrávačem – 3. díl

Hon hudebního maniaka za nejlepším přehrávačem – 3. díl
2012-10-25T12:35:51+02:00
• 25. 10. 2012
4

Většina uživatelů Androidu, především u verzí nižších než 4.0, se nespokojí s přehrávačem, který jim je nabídnut v telefonu jako výchozí, a začnou se pídit po nějakém lepším. Na Google Play je jich nespočet a je těžké mezi nimi najít přesně ten pravý. V tomto seriálu postupně vyzkoušíme různé přehrávače a vy si budete moci vybrat ten, který se vám bude líbit.

Dnes si představíme jeden placený přehrávač. Když jsme vás vyzvali, abyste poslali své návrhy na hudební přehrávače, většinou jste jen napsali, že to nemá ani cenu, že je jasné, který bude ten nejlepší. Není tomu tak, není tím nejlepším. Ano, bude řeč o PowerAmp!

Kdo měl štěstí, nebo pravidelně sleduje slevy na Google Play, tak již má PowerAmp alespoň zakoupený, nebo ho denně používá.¨

PowerAmp ani nemá žádnou úvodní obrazovku, která by se vám při každém spuštění, podobně jako u MixZingu, zobrazila, a dá vám možnost výběru. Při prvním spuštění se zobrazí obrazovka s logem PowerAmp, během jejíhož zobrazení si přehrávač přečte vaše složky a na jejich základě vytvoří hudební knihovnu. Po vytvoření knihovny se ocitnete v samotném přehrávači.

UI

Přehrávač je celkem příjemný. V horní polovině je klasicky umístěn album art. Pokud na něj krátce tapnete, vyjedou vám po jeho okrajích dvě lišty. V horní máte tři tlačítka: pro přístup do knihovny, ekvalizér a ovládání hlasitosti, basů a vyvážení. V té dolní naleznete dvě tlačítka, a to pro opakování a náhodné přehrávání. Obě tato tlačítka fungují buď na tapnutí, čímž změníte možnost opakování/náhodného přehrávání, nebo dlouhým podržením, které vám ukáže všechny možnosti včetně popisků.

V dolní části nalezneme ovládání a informace o přehrávané skladbě, polohu ve skladbě a nesmí chybět ani ovládací prvky. Středu opět vévodí tlačítko pro Play/Pause. Po jeho stranách se nacházejí tlačítka pro přeskočení na další/předchozí skladbu a na krajích jsou menší tlačítka pro přeskočení do jiného seznamu skladeb. Polohu ve skladbě si sami můžete zvolit tapnutím do požadované části. V této části máme jednodušší možnost přístupu do knihovny, a to kliknutím na název skladby.

 

Knihovna

Knihovna kromě klasického výběru (Všechny skladby, Alba, Umělci, Žánry, Playlisty) nabízí i 3 další řazení. Prvním je jakási fronta, do které máte možnost si přidat skladby, které si chcete přehrát později. Druhý je seznam nejlépe hodnocených skladeb. Hodnotit skladby můžete během přehrávání po tapnutí na obal alba, kdy vám tato možnost vyjede ve spodní liště mezi opakováním/náhodným přehráváním. Poslední je seznam naposled přidaných skladeb. Pokud patříte mezi ty, kteří musí nové písničky poslouchat prvních pár dní  pořád dokola, toto se vám, stejně jako mně, bude hodit.

Ve spodní části si můžete zároveň vybrat zobrazení složek, nebo přejít zpět do přehrávače.

Editace

Ani v tomto přehrávači nebylo zapomenuto na možnost upravení tagů. Kromě změny interpreta či alba máte možnost změnit si i obal alba. Pokud dlouze podržíte cover art, vyskočí vám okénko, ve kterém se na základě tagů začnou zobrazovat výsledky z internetu. Pokud se vám žádný nebude líbit, máte možnost si nastavit i obrázek uložený ve složce, či si vybrat, že se u skladby nebude zobrazovat žádný obal. Toto vyhledávání má však jedinou podmínku, a tou je dostatek tagů, na jejichž základě bude obrázek vyhledán. Pokud máte tagů málo, využijte možnost změny tagů.

Nastavení

Přehrávač nabízí mnoho možností úpravy, aby fungoval tak, jak potřebujete. Asi tou nejpřednější možností je automatické přehrávání po zapojení sluchátek. Pokud jste například schopni se strefit jen do zdířky, či jste líní vyhledávat a spouštět přehrávač ručně, určitě toto oceníte. Pokud máte sluchátka s tlačítkem, můžete jej využít k ovládání. Funguje zde i ovládání tlačítky hlasitosti, ale jelikož jsem uživatelem komunitní ROM, nezjistil jsem, zda tato možnost funguje i u standardních (oficiálních) verzích Androidu. U novějších zařízení (Android 4.0+) máte možnost si v notifikační liště zobrazit kromě výchozích dvou tlačítek pro pauzu a přeskočení na další píseň i tlačítko pro přeskočení na skladbu předchozí. Přehrávač má i vlastní lock-screen a podporuje i ICS lock, což zobrazí ovládání a album art jen v horní části zamykací obrazovky.

Co ještě stojí za zmínku, je možnost změny tématu přehrávače, kde kromě toho výchozího máte na výběr ze tří vestavěných vzhledů. Nejvíce se mi líbil světlý. Jelikož mám ale často problém s nesedícím album artem, tento skin jsem přestal používat, protože jsem neviděl, zda přehrávač obrázky vyhledává, či ne. Pokud si však projdete Google Play, určitě pár zajímavých skinů najdete. Nastavení obsahuje mnoho dalších možností, včetně například nastavení tzv. “gapless” přehrávání, ale jejich popis by byl možná až zbytečný, jelikož je pravděpodobně znáte i z jiných přehrávačů.

Widget

Jako každý pořádný přehrávač má i PowerAmp svůj widget. Na výběr máte ze 4 různých velikostí, navíc si widget můžete lehce personalizovat (např. změnit průhlednost, barvu widgetu, či to, co se bude zobŕazovat za logo, chybí-li album art). Nebylo zapomenuto ani na ty, jejichž telefon nemá největší interní uložiště a musí přesouvat aplikace na SD kartu. Pro ně je připraven  Widget Pack, jenž umožňuje přidat widget i pokud máte aplikaci uloženou v externím úložišti.

 

Závěr

Přesto, že všichni říkali, že PowerAmp bude tím nejlepším přehrávačem, není tomu tak. Aspoň pro  mě to tak není. Přehrávač ani neumí přehrávat video, což není ten hlavní nedostatek, ale především mi chybí možnost synchronizace a propojení s počítačem či jakoukoliv cloudovou službou. Přesto, že u nás pro přehrávání hudby z internetu nejsou příznivé podmínky, chybí mi tato možnost, jelikož nemám možnost přenosu či přístupu k hudbě z mobilu odkudkoliv. PowerAmp tedy není tím nejlepším přehrávačem.

 

Hodnocení: 4/5

logo-app Poweramp Music Player (Trial) Max MP Zdarma ANDROID

logo-app Poweramp Full Version Unlocker Max MP 3,99 US$ ANDROID

logo-app Poweramp Standard Widget Pack Max MP Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Lukáš Skládal

25. 10. 2012, 13:43

Musím nesouhlasit. (i když autor to poukazuje jako svůj názor) Prošel jsem a vyzkoušel nespočet přehrávačů, od těch známějších jako Winamp až po ty, které vám po otevření naservírují rozsypanou rýři. nejsem nějaký audiofil, ale hrával jsem na hudební nástroje a nějaký ten cit v uchu na kvalitu přehrávání mám. PowerAMP je přehrávač hudby a velmi kvalitní, ne přehrávač filmů. Mám raději dvě kvalitní aplikace, které se zaměřují na to svoje než jednu, která toho zvládá x ale není použitelná ani pro jedno. Cloud sice chybí, ale s našimi operátory je to stejně hudba budoucnosti… Ale propojení s Google play respektive mé audio kolekce by neuškodilo. Ale radši si své alba nahraju fyzicky do paměti tělefonu. některé skladby mám ve FLACu, který je datově náročný a tak pochybuji, že bych mohl plynule poslouchat Vivaldiho čtvero ročních období přímo z cloudu.
Takže s názorem autora nesouhlasím a konstatuji, že PowerAMP je to nejlepší na pohodlné přehrávání hudby na Androidu pro 99% lidí.

Antonín Rozehnal

25. 10. 2012, 14:01

 Android si koupím k Vánocům, tak mě prosím nekamenujte za hloupé dotazy :-).

Na svém WM 6.5 poslouchám především audioknihy a klíčové je pro mě to, zda:
a)  přehrávač spustí přehrávání od toho bodu (‚stránky‘ knihy), kde jsem jej naposled zavřel?
b) nepracuji s knihovnami, ale s adresáři. Audioknihu do adresáře naleju, poslechnu a smažu => tvorba knihovny je pro mě zbytečný krok

Který přehrávač byste doporučili? Díky za radu.

Lukáš Skládal

25. 10. 2012, 20:26

Klidně tento PowerAMP, je sice placený, ale tak nějako jsem si za placení aplikací zvyk a ta stovka mě už nevytrhne. Navíc si apps můžeš nejdříve ozkoušet.
Ale teď k tvému dotazu. Audio knihy tedy neposlouchám (to už raději čtu, ale chybí čas), ale předpokládám, že je to obyčejný audio formát (mp3, wma, FALC). V tom případě strčím sluchátka a poslouchám, vyndám je (přehrávání se zastaví) za hodinu či den je znova zapojím a poslouchám od bodu, kde jsem přestal (teď jsem zkoušel funguje to i po restartu telefonu).
Také nepracuji s knihovnami, nemám rád ty třídění podle žánru či autora (ikdyž většinu mám vzorně otagovanou) zároveň jsem líný si tvořit playlisty, takže v počítači mám datovou strukturu a to jen zkopíruji do mobilu a funguji (( sdcard/music/Linkin Park/Living Things/….)
Jde nastavit, jak v té datové struktuře má fungovat.. 
Pokud se ti platit nechce stačí se poohlédnout po jiném třeba Winamp by mohl posloužit (mám s ním zkušenost jen z beta verze a tam ještě neuměl pracovat s datovou strukturou).
Chce to spíše vyzkoušet, co člověku vyhovuje a dovoluji si říci, že PowerAMP je sázka na jistotu ;)

zkuste mixzing https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mixzing.basic&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5taXh6aW5nLmJhc2ljIl0. je zadarmo vyskousite a uvidite a myslim ze kdyz si ctu co umi ten power amp tak vidim jediny rozdil v prehravani FLAC 

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat