reklama

FBI vyšetřuje některé neoficiální obchody s androidími aplikacemi

FBI vyšetřuje některé neoficiální obchody s androidími aplikacemi
2012-10-04T09:40:31+01:00
• 4. 10. 2012

Je to několik týdnu, co jsme vám přinesli informace o Aliyun Storu, lokální alternativě Google Play, na kterém se začaly objevovat placené verze aplikací bez povolení jejich vývojářů. Roztržka s Alibabou pravděpodobně zaujala některé zaměstnance FBI, které nyní zahajuje vyšetřování hned několika podobných distribučních sítí.

Reakcí Google bylo okamžité obeznámení vybraných vývojářů, kterým Google zaslal následující email:

Hello,
Google has received a subpoena seeking information related to Android applications that may have been made available on alternative markets without the consent of the developer. The subpoena seeks information about those Android applications, including contact information for the developers of the applications. Our records show that your Android developer account will be included in the information Google will provide in response to this subpoena.
Google is not in a position to provide you with legal advice or discuss the substance of the process in our possession. For more information about the subpoena, you may wish to contact the Federal Bureau of Investigation — Atlanta Field Office at (404) 679-9000, reference #2011R00320/FBI/ORKIN.
Regards,
Google Legal Investigations Support

Podle této korespondence si od Googlu Atlanstká pobočka FBI vyžádala kontakt na postižené vývojáře, který jim Google musí předat. Vyšetřování FBI může významně pomoci v potlačování pirátství na Androidu, což vývojáři určit uvítají. Vzájemná pomoc však také může velkou část vývojářů vyděsit, obzvláště pokud zatím neprošli podobnou situací. V tomto případě také nemohou počítat s právnickými radami a pomocí od Googlu, který se od celého vyšetřování distancuje.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat