reklama

Motorola (Google) kupuje Viewdle

Motorola (Google) kupuje Viewdle
2012-10-04T10:06:50+01:00
• 4. 10. 2012

Motorola, dceřiná společnost Googlu, koupila ukrajinskou společnost Viewdle působící v Silicon Valley. Google si již delší dobu pohrává s rozšířenou realitou a největší rozruch způsobily chytré brýle Google Glass. Společnost Viewdle skvěle zapadá do této skládačky, jelikož je zaměřená na rozpoznávání tváří, objektů a gest na mobilních zařízeních. Tímto krokem se Android snad rozroste o pár dalších nových funkcí a některé opraví – třeba stále nedokonalý Face Unlock. Zatím není známo přesné datum odkoupení, ale z prohlášení vyplývá, že obě společnosti spolupracují už delší dobu. Zde je vyjádření mluvčího Motoroly:

„Motorola Mobility dnes oznámila, že získala Viewdle, přední společnost pro zobrazování a rozpoznávání gest. Mezi Motorolou a Viewdle již existují obchodní dohody a spolupracují již delší dobu. Podmínky transakce nebyly zveřejněny. „

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim