reklama

Displej s rámečkem o tloušťce 1 mm

Displej s rámečkem o tloušťce 1 mm
2012-10-30T17:23:56+01:00
• 30. 10. 2012
1

Možná jste již slyšeli o společnosti AU Optronics. Mezi její zákazníky patří například Apple nebo také HTC, které se pochlubilo modelem J Butterfly, jehož displej je od zmiňované společnosti. Ačkoliv se dnes čeká na první flexibilní displeje, kde si drží vedení Samsung, tak z AU Optronics se zřejmě stává nový lídr v technologii displejů pro mobilní zařízení.

Nyní tato firma oznámila první displej, jehož rámeček může být tlustý pouze jeden milimetr. Ano, slyšíte dobře. Za nějaký čas se asi setkáte se smartphonem, který se bude tvářit, že ani žádný rámeček nemá. Tím by se mohlo docílit tenčích smartphonů.

Konkrétní prototyp má úhlopříčku 4,46 palce a rozlišení 1280 x 720 pixelů. Díky tomu je hustota pixelů 317 ppi. Samotná technologie displeje může být AMOLED, IGZO a AHVA. Nový způsob, díky kterému firma vytvořila tenký okraj kolem displeje, si také patentovala. Výsledku je docíleno technologií LTPS  (low temperature poly-silicon). Dokonce ji najdeme u displeje s úhlopříčkou 4,97 palce a jedná se o FullHD s technologií AHVA, kde je hustota pixelů 443 ppi.

Zatím nevíme, kdy se poprvé objeví v masové produkci, ale rozhodně takové smartphony nebudou mít téměř žádné okraje, za které je budeme moci uchopit. Je zde vůbec poptávka po takové technologii? Není to jen demonstrace síly?

Zdroj: auo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

říkal sem si wow, ale když sem to dočetl došlo mi že to zase tak wow není…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim