reklama

Sony se stěhuje ze Švédska

Sony se stěhuje ze Švédska
2012-08-24T13:39:33+01:00
• 24. 8. 2012

Značku mobilů Ericsson a mobily samotné si bude pamatovat už jen “starší” generace. Tato původně švédská společnost definitivně přetrhává kořeny se svou domovinou. Není tomu zas tak dávno, kdy japonská společnost Sony, která dříve také vyráběla mobily, koupila společnost Ericsson. Nyní dochází k posledním změnám, které definitivně zpřetrhají kořeny s Evropou.

sony-ericsson-is-just-sony

Během letošního října dojde k obrovskému stěhování ředitelství společnosti Sony ze švédského města Lund do Japonska. Nově se bude nacházet centrála ve městě Tokio. Důvodem je zefektivnění práce a hlavně snížení nákladů na provoz. Bohužel dojde i na důraznější změny, které se dotknou i zaměstnanců.

Dojde k redukci zaměstnanců o 15 % po celém světě, což odpovídá asi 1000 pracovních míst. Ačkoliv se ze společnosti ozývá slovíčko globální propouštění, tak 650 míst se týká přímo Švédska. Celý proces nebude nijak extrémně rychlý a tyto změny jsou naplánovány až do roku 2014. Kunimasa Suzuki, CEO Sony Mobile, připisuje všechny změny ke zlepšení práce s důrazem na kvalitnější a levnější výrobu smartphonů a tabletů. Jsme zvědaví, jaký to bude mít vliv na tuto značku.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim