reklama

Sony Xperia P: Ovládání pomocí televizoru video

Sony Xperia P: Ovládání pomocí televizoru [video]
2013-03-20T13:04:44+01:00
• 24. 8. 2012
5

Je spousta možností, jak ovládat prostředí Androidu. Pokud ale připojíte telefon k televizi (monitoru, projektoru…), jste omezeni buď na dotykovou plochu telefonu, nebo připojení bezdrátových periferií. Už od počátku vzniku standartu HDMI se uvažovalo o ovládání pouze jediným dálkovým ovladačem.

Výrobci však patřičný software pro podporu služby Consumer Electronics Control, zkráceně CEC začali používat teprve nedávno. Také v tom udělali patřičný zmatek, každý si technologii přejmenoval po svém. Důležité však je, že skrze tuto službu lze ovládat i telefon s Androidem, což si předvedeme ve videu.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Lukáš Vaculík

19. 9. 2012, 21:06

MicroUSB konektor u SGS2 podporuje i video výstup, je potřeba mít originální kabel microUSB/HDTV -> HDMI, stejně tak potom podporuje ovládání na videu

zdravím, nějak tomu nerozumím, ale existuje něco jak dostat android do tv přes samsung galaxy S2? díky za info

radorekz

3. 9. 2012, 9:27

Znamená to, že se dá třeba surfovat i na netu? Zvažuji koupi Sony xperie P, ale nemám dořešeny dotazy, zda je možné xperii použít i jako modem k pc nebo nb a jak funguje synchronizace s MS Outlook. Nevíte někdo?

Tato funkce je mažná i u samsungu galaxy s 3, chci si ho pořídit a tuto funkci bych uvítal díky za info

Tento způsob ovládání je opravdu zvládnutý dobře, sám často používám u xperie s a jsem mile překvapen, navíc dobře funguje i ve všech aplikacích (alternativní přehrávače nebo třeba ivysílání).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim