Mozilla Firefox OS: Odhaleny nové snímky

Mozilla Firefox OS: Odhaleny nové snímky 2012-8-3

Stále rychleji se blížící nástup nového mobilního operačního systému Firefox OS od Mozilly, který je založen na bázi HTML5, je opět o nějaký kousek poodhalen, jelikož vývojář Robert Nyman uvolnil několik nových snímků z uživatelského prostředí Určitě to stojí za zhlédnutí.

Uživatelské rozhraní je výrazně odlišné oproti některým předchozích snímkům, které bylo možné již vidět. Mozilla čerpá inspiraci z ostatních mobilních operačních systému, a to především z Androidu, čemuž nasvědčuje například úvodní obrazovka nebo oznamovací lišta.

Přesto bychom se neměli tímto ještě příliš zabývat, protože jak Nyman říká, tak operační systém je stále ve vývoji a ještě muže doznat výrazných změn do doby, kdy přejde do své závěrečné fáze.

Snímky uživatelského prostředí si také můžete prohlédnout ve vysokém rozlišení na těchto webových stránkách.

Zdroj: GSMArena.com

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.