reklama

Mozilla Firefox OS: 10 nejdůležitějších informací

Mozilla Firefox OS: 10 nejdůležitějších informací
2012-09-30T14:22:48+01:00
• 9. 7. 2012
2

Jestliže jste u nás zaregistrovali první zmínku o připravovaném operačním systému Mozilla Firefox OS, dříve zvaném Boot2Gecko, a zalíbil se vám natolik, že chcete znát bližší informace, tak jsme pro vás vybrali deset nejdůležitějších bodů, o které byste neměli být v žádném případě ošizeni.

I když stále není jasné, jak moc velký úspěch či neúspěch můžeme u chystaného operačního systému čekat, zde pro vás máme připravených 10 hlavních bodů, které možná budete chtít vědět o Mozilla Firefox OS.

  • 1. Datum představení

První telefony běžící na Firefox OS pravděpodobně dorazí na trh v lednu 2013. Samotná Telefónica odhalí své první zařízení v Brazílii, poté se Firefox zařízení budou vyrábět ve Velké Británii a USA.

  • 2. Cena zařízení

Telefónica řekla, že její první telefon se začne prodávat v Brazílii a přijde s cenou nižší než 100 dolarů (cca 2 093 Kč,-). Každopádně by se mělo ze začátku jednat o super levné smartphony, až v budoucnu počítají s distribucí svého operačního systému do středních a vyšších vrstev mobilního byznysu.

  • 3. Webové HTML 5

Firefox OS je webový prohlížeč běžící na HTML 5, který poběží na základech Androidu se všemi funkcemi. Mobilní telefon bude pracovat v podstatě na bázi webového prohlížeče jako například Chrome OS od Googlu.

  • 4. Lepší než Android

Generální ředitel Telefonica Matthew Key doslova tvrdí, že Firefox OS nabídne ‘‘lepší rozpočtový zážitek než Android‘‘. Prozatím to jsou silné výroky, které se ukážou až příští rok v praxi. (Více informací přineseme v jednom z dalších článku).

  • 5. Jednoduchá dostupnost aplikací

Vývojáři by měli být schopni snadno dostat své aplikace v HTML 5 na Firefox OS. Podle výzkumu společnost Telefónica bylo zjištěno, že až 75 % aplikací v Google Play a Apple AppStore jsou napsány v HTML 5, což znamená, že bychom se mohli ihned dočkat bohaté nabídky aplikací. (Více informací přineseme v jednom z dalších článku).

  • 6. Integrace sociálních sítí

Facebook a Twitter bude plně integrován do Firefox OS, který tak umožní uživatelům snadno posílat aktualizace, odesílat odkazy na profil a udržovat se tak stále v blízkém kontaktu se všemi svými přáteli.

  • 7. Google Mapy

Díky HTML 5 se Firefox OS dočká plnohodnotné verze Google Maps, které se vám zobrazí stejně jako na vašem počítači.

  • 8. Výkonný Qualcomm

Všechny telefony s Firefox OS podpoří procesory Qualcomm, jelikož Mozilla má exkluzivní smlouvu s výrobcem těchto čipů.

  • 9. Widgety

I když demo Firefox OS toho příliš neukázalo, Mozilla nevylučuje zařazení widgetů do své mobilní platformy.

  • 10. Jednoduché, rychlé a efektivní

Firefox OS nabídne jednoduché, rychlé a efektivní uživatelské rozhraní, a to na mobilních telefonech se systémem běžícím na 600 MHz procesorech.

Stane se tedy klíčovým hráčem v už tak vysoce konkurenčním mobilním trhu?

Rozseká velké kluky na mobilním trhu jako jsou Android a iOS?

Zdroj: Techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

S4crifice

9. 7. 2012, 15:15

http://www.svetandroida.cz/podil-androidu-se-na-cinskem-trhu-zdvojnasobil-ios-daleko-vzadu-201204

Android je nejhorší systém, ale proto se asi tolik prodává, wake up, my friend … :)

BigSlimDave

9. 7. 2012, 14:35

¨4. Lepší než Android¨ – to je snad něco horší než Android ? :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim