reklama

Mozilla Firefox OS: 75 % aplikací z Androidu a iOS půjdou na novém systému

Mozilla Firefox OS: 75 % aplikací z Androidu a iOS půjdou na novém systému
2012-07-10T21:19:05+01:00
• 10. 7. 2012
2

HTML 5 má být jedním klíčem k úspěchu tohoto očekávaného operačního systému od Mozilly. Pokud chce Firefox OS uspět na trhu s aplikacemi, které jsou klíčem k úspěchu v mobilním světě, bude muset nabídnout svým případným zákazníkům slušný výběr aplikací už v dodaném zařízení.

V rozhovoru pro zahraniční server TechRadar produktový ředitel společnosti Telefónica Carlos Domingo ukázal některé zajímavé výsledky výzkumu, které mají předpovídat Firefox OS výbornou budoucnost v odvětví s aplikacemi.

„Z výsledků našeho průzkumu vyplynulo, že více než 75 % všech aplikací v Google Play a Apple AppStore je napsáno v HTML 5, což je umožní snadno přemístit do Firefoxu.“

Všichni vývojáři pracující v současnosti pro Firefox Mobile na webové platformě HTML 5 zjistili, že aplikace skutečně fungují v samotném systému bez problémů. Mozilla v současné době buduje vlastní nákupní místo pro aplikace a vývojáře, kteří již budou moci převádět své aplikace pro Firefox OS.

Zdroj: Techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Antonín Horňáček | fb.me/808.tonek | t.co/bM9AkVqO | goo.gl/kMQ8F

10. 7. 2012, 22:22

Děkujeme za upozornění :-)

Opravte si nadpis „sytsému“

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim