Mozilla Firefox OS: 75 % aplikací z Androidu a iOS půjdou na novém systému

Mozilla Firefox OS: 75 % aplikací z Androidu a iOS půjdou na novém systému 2012-7-10

HTML 5 má být jedním klíčem k úspěchu tohoto očekávaného operačního systému od Mozilly. Pokud chce Firefox OS uspět na trhu s aplikacemi, které jsou klíčem k úspěchu v mobilním světě, bude muset nabídnout svým případným zákazníkům slušný výběr aplikací už v dodaném zařízení.

V rozhovoru pro zahraniční server TechRadar produktový ředitel společnosti Telefónica Carlos Domingo ukázal některé zajímavé výsledky výzkumu, které mají předpovídat Firefox OS výbornou budoucnost v odvětví s aplikacemi.

„Z výsledků našeho průzkumu vyplynulo, že více než 75 % všech aplikací v Google Play a Apple AppStore je napsáno v HTML 5, což je umožní snadno přemístit do Firefoxu.“

Všichni vývojáři pracující v současnosti pro Firefox Mobile na webové platformě HTML 5 zjistili, že aplikace skutečně fungují v samotném systému bez problémů. Mozilla v současné době buduje vlastní nákupní místo pro aplikace a vývojáře, kteří již budou moci převádět své aplikace pro Firefox OS.

Zdroj: Techradar.com

KategorieČlánkyOstatní
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.

Antonín Horňáček | fb.me/808.tonek | t.co/bM9AkVqO | goo.gl/kMQ8F

10. 7. 2012, 22:22:29
reply

Děkujeme za upozornění :-)

uiqjirka

10. 7. 2012, 21:54:49
reply

Opravte si nadpis „sytsému“