reklama

Vylaďte si zvuk svého Androida

Vylaďte si zvuk svého Androida
2016-08-04T07:35:56+02:00
• 5. 6. 2012
2

Znáte ten pocit, když se těšíte na nový telefon? Nemůžete se dočkat toho dne, kdy zajdete do luxusního butiku svého prodejce a vyzvednete si nový mobil z různými úžasnými vychytávkami. Jste nadšeni. Ještě v autě vybalíte tento moderní stroj s Androidem v nejnovější verzi a hned si ho začnete užívat. Po čase zjistíte, že vám došla šťáva, nabíječka do auta není v dosahu, a proto uháníte domů, abyste mohli svého nového miláčka nakojit. Po pár minutách strávených nervozním pochodováním u nabíječky se konečně odvážíte zmáčknout magické tlačítko Power, pustíte nějakou písničku a jako by vás praštil plechem přes hlavu!

Uvodní obrázek

Většina uživatelů si na tento skřípavý zvuk repráčků mobilních telefonů časem zvykne, ale proč? Proč si nenajít alternativu a neudělat svojí luxusní krabičku ještě luxusnější? V tomto směru vám jistě pomůže aplikace Equalizer. Nabízí hned jedenáct různých zvukových předvoleb, přičemž každá je určena pro jiný hudební styl. V aplikaci taktéž nechybí uživatelský ekvalizér, takže zvukový výstup si můžete upravit podle toho, jak se vám to zrovna líbí. Jako bonus autoři pro uživatele připravili možnost zesílení basů, vytvoření umělého prostředí a také možnost úpravy widgetu pomocí skinu. Aplikace navíc umí spolupracovat s některými programy a nastavit zvukový výstup podle toho, jaká hudba zrovna hraje. Pro správnou funkčnost potřebujete minimálně Android 2.3. Aplikaci si můžete stáhnout pomocí QR kódu níže nebo přímo z Google Play.

Equalizer - obrazek (preview + QR kod)

Pokud vám  zrovna Equalizer nesedne, nabízí se zde alternativa v podobě programu Music Volume EQ. Jedná se o aplikaci, která nabízí podobné možnosti jako Equalizer, pouze je od jiného vývojáře a dle mého názoru je méně odladěná. Funguje také jen na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším. Aplikace je taktéž dostupná na Google Play.

Music Volume EQ - obrazek (preview + QR kod)

Správným nastavením můžete získat mnohem hezčí zvuk než ten, který telefon vyluzuje normálně, a to vše zadarmo. Pokud ovšem hledáte něco více než jen úpravu zvuku, podívejte se po aplikaci PowerAMP, která nabízí ekvalizér a hudební přehrávač v jednom. Ostatně jste si ji v naší anketě zvolili jako nejlepší aplikaci pro přehrávání hudby. Více o PowerAMP naleznete v článku Nejlepší přehrávač pro hudbu a video podle uživatelů [Android].

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

@S4crifice – Zdravím! Jelikož používáš DSP Manager, tak předpokládám, že máš root. DSP Manager je primárně vyvíjen tvůrci Cyanogenmodu, tudíž by měl fungovat korektně na CM ROMkách, někteří vývojáři tuto aplikaci přidávají do svých ROM a nemusí fungovat správně.
Podle tvého popisu to vypadá na softwarový problém, proto bych ti doporučil WIPE (tovární nastavení), případně se zkus podívat, jestli je dostupná novější verze tvé ROM. Zároveň můžeš kouknout na http://forum.xda-developers.com, jestli mají i jiní uživatelé stejný problém.
Nejideálnějším řešením by bylo deaktivovat DSP Manager a nainstalovat si jednu z aplikací, které doporučuji v článku – ty by měly fungovat korektně.

S4crifice

5. 6. 2012, 12:59

Chtěl bych se zeptat autora na jednu věc – mám základní ekvalizér (DSP manager) a stává se mi to, že standartně je zvuk přehrávání potichý (ve sluchátkách), pokud ale zvednu hovor během poslouchání, tak po ukončení hovoru automaticky a vždy se zvuk zesílí o cca 70% – výrazné zesílení a už musím zvuk i ztlumit … Nevíte, jak zařídit, abych měl vždy hlasitou variantu? :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat