reklama

Google kupuje QuickOffice

Google kupuje QuickOffice
2012-06-05T19:18:58+01:00
• 5. 6. 2012
1

Google na nás valí jednu novinku za druhou a tempo nezpomaluje. Nyní oznámil, že koupil kancelářský balík pro mobily QuickOffice, který je lídrem v oblasti kancelářských systémů pro Android a iOS. Tuto zprávu jen tak vypustil na svém blogu a téměř nic víc ji nedoprovází.

unnamed (8)

Google Docs (Google Drive) v současnosti disponuje užitečnými funkcemi, ale ještě mu schází úplné doladění podporovaných formátů. Na svém blogu Google uvádí, že ke koupi ho vedlo několik věci. QuickOffice má silnou základnu uživatelů a podporu formátů. Tímto nákupem chce Google vyřešit zmiňované problémy a díky tomu se vyhne zdlouhavému a nákladnému vývoji vlastního řešení. Zřejmě se brzy u editování dokumentů na mobilních zařízeních dočkáme opravdu velkého pokroku. Změny se ale třeba dotknou i webového prohlížeče.

Zatím není zcela jasné, jestli dojde ke kompletnímu pohlcení a zániku značky QuickOffice. Nebo jestli vše zůstane při starém a jen budou integrovány základní funkce. Rozhodně toto můžeme chápat jako přípravu na nadcházející Android 5.0 Jelly Bean.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Uvidí se, jestli to dokáže konkurovat MS offic. Google asi chce, aby lidi využívali GDrive a ne Skydrive. No každopádně pěkné office zadara (snad asi)se hodí!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim