reklama

Apple musí platit Samsungu za porušení patentu

Apple musí platit Samsungu za porušení patentu
2012-06-21T08:20:10+01:00
• 21. 6. 2012
1

Nekonečná válka mezi společnostmi Apple a Samsung nebere konce. V současnosti existuje mnoho soudních sporů po celém světě, které se těžko sledují, jelikož se obě firmy neustále obviňují a podávají na sebe nové žaloby. Dokonce byla ve hře i nejnovější vlajková loď SGS 3, u které se Apple snažil pozastavit začátek prodeje v USA. Tento požadavek byl smeten ze stolu samotným soudem, a tak Samsung může prodávat za mořem bez omezení. Nyní ale Samsung vyhrál nad Applem v jednom technologickém sporu.

samsung_vs_apple_v1

Zatímco Apple žaluje kvůli designu a vzhledu zařízení, Samsung žaloval kvůli technologiím, jejichž patenty měla jablečná společnost porušovat. Nizozemský soud rozhodl, že Apple porušil patent, který se týká 3G technologie, již použil u svých produktů. Za porušení patentu EP1188269 musí zaplatit odškodné přímo Samsungu.

Původním záměrem korejského výrobce byl zákaz produktů, které porušily tento patent. Ten ale spadá pod FRAND. To znamená, že nikdo nesmí zakázat daný produkt, ale společnost využívající tuto technologii se musí domluvit s vlastníkem patentu na poplatcích. I tak si Samsung může zapsat menší úspěch v dlouho trvající válce. Apple tímto rozhodnutím musí zaplatit za to, že tento patent využil u iPhonu 3G, 3GS, 4 a iPadu 1 a 2. Zatím se neví, jak moc je daná částka vysoká.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

volcom669

21. 6. 2012, 10:34

Velmi humorné vyvrcholení článků o patentových a designových sporech mezi ublíženym Applem a zlým Samsungem:-D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim