reklama

Tizen portován na SGS II HD LTE video

Tizen portován na SGS II HD LTE [video]
2012-05-15T07:22:05+02:00
• 15. 5. 2012
1

Mobilní operační systém Tizen z dílny Samsungu a Intelu o sobě dává v poslední době vědět. Bylo pro něj představeno SDK ve verzi 1.0, byl k vidění i smartphone pro vývojáře a dokonce se již objevila podpora aplikací z Androidu. Zřejmě nakonec opravdu nahradí systém Bada od Samsungu. Bude Tizen 4. operačním systémem pro mobily? To zatím nikdo nemůže přesně říci, vždyť není ani v jednom prodávaném mobilu, ale již vystrkuje růžky.

Tizen-Logo

Nyní se tento ještě nedokončený systém dokonce představil na smartphonu Samsung Galaxy S II HD LTE, což je celkem dobrá zpráva. Systém sám o sobě nepotřebuje nejnovější hardware a zřejmě jej budou moci vývojáři třeba z XDA Developers portovat i na jiné mobily. K portaci na SGS II HD LTE nedošlo jen tak v ruko nějakého fajnšmekra. Systém byl na tomto smartphonu představen na Tizen Developer Conference v San Francisku, kde Jong-Deok Cohoi, EVP Tizen Technical Steering Group, ukázal například fotogalerii, přehrávání videí, volání atd.

Tizen patří do rodiny open-source, takže se třeba dočkáme podpory komunity, která by mohla připravit později alternativu k Androidu. Samozřejmě záleží na tom, s čím novým tento systém přijde a jestli se vůbec někomu zalíbí. Vše je zatím ve hvězdách.

Zdroj: tizenexperts.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak ta spirála s těma fotografiema byla boží, to se mi fakt líbilo !

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim