reklama

iShow – pilotní díl nového pořadu na Dotekománii

iShow – pilotní díl nového pořadu na Dotekománii
2012-05-14T07:09:17+02:00
• 14. 5. 2012
8

image

Je to už nějaký ten pátek, co jsme vytvořili svůj kanál na Youtube. Doteď jste mohli sledovat pořady Android Apps, Android Gamer nebo seriál Bada. Víte o nás, že se zaměřujeme na celé portfolio mobilních operačních systémů. Nyní přišel čas na vlastní pořad, který se, jak jinak, bude také věnovat celému spektru světa mobilů. Pořad se jmenuje iShow a jako moderátorská dvojice se ho ujali Matouš Eckert a Michal Král. Jedná se o pilotní díl a jen vy rozhodnete o jeho pokračování. Dejte nám vědět co se vám líbí a co ne. Uvítáme jakoukoliv konstruktivní kritiku a budeme se snažit jej co nejvíce vylepšit.


reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Michal Král

14. 5. 2012, 20:55

Shrnu to pro všechny zde v diskuzi, protože se témata dosti opakují, ale nechci, abyste zde byli ochuzeni o jakousi formu vysvětlení.

Ohledně názvu jsem přesvědčen, že je zvolen dostatečně provokativně a zároveň tak, že i přes úvodní odhady na Apple obsah pořadu, vše vysvětlí samotná znělka. Pokud to tedy ještě nevíte, tak opravdu nejedná se jen o Apple produkty. Řeč bude vždy, co nejvíce multiplatformní to jen půjde.

Musím se přiznat, že se zvukem stále ještě jistou formou bojujeme a na to co jsme použili za techniku, výsledek více než překvapil, za venkovního provozu nebo vnitřního hluku vše fungovalo jak má.
Pokud mám mluvit za sebe, nejsem profesionální řečník, ale tak časem se snad pokusím dostat ze sebe, co nejplynulejší projev to jen půjde. Díky předem za trpělivost. :)

S délkou se příště budeme pohybovat v rozmezí 15-25 minut, resp. rádi bychom, stejně jako bychom rádi probrali více témat. Pilotní díl, jsem navrhl tak, aby obsáhl opravdu velké množství věcí, někdy jsme se tedy záměrně sklouzli k více tématům, než bylo potřeba, byl to však tentokrát záměr a zas tak moc se to taky neprojevilo.

Poslední odstavec věnuji prostředí. Je pravda že McDonald´s není úplně ideální právě svým stálým pohybem, ale bylo chvílemi nechutné počasí a tak se přístřešek hodil. Studio ani provizorní nemáme.

Co říkáte na periodu vydávání? V podstatě nejreálnější bude jednoměsíční vydávání, i na mě je to sice málo pokud budu brát 20 minut měsíčně. Vzhledem k času a prostorám na jedno video za 14 dní, ale zatím nedokážu odhadnout, jestli je to možné zrealizovat. Jak by se to líbilo vám, zkusíme se maličko přizpůsobit, když bude o čem hovořit. :)
Díky za podporu všem divákům!

Michal Král

14. 5. 2012, 20:39

Aplikace, o které jsem mluvil pro iOS notifikační lištu: Quickpick(http://goo.gl/8n3Mb)
To zásadní však najdete ve videu a v popisku u něj, protože, skryté možnosti jak ovládat i systémové záležitosti, tak na ně zde naleznete příkazy :) Je to trošku „IT hrabáníčko“ ale dle všeho funguje a dobře. VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=raNJJpRXCgs

Díl pěknej :-) akorád mi vadí, že Michal mluví podstatně víc potichu než Matouš nevím čím to je, ale na tom by chtělo nějak zapracovat :-)

2 minuty a začíná mi vadit kamera z boku. Je zbytečná a odvádí pozornost.

Pustil jsem si zatím jen asi minutu a zatím z toho mám pozitivní pocity. Kluci (kolik Vám vlastně je?? :-D) mluví dobře a prostředí se mi líbí mnohem, ale mnohem více než sterilní studio. Jen ta délka mne trochu děsí. Jdu to zkouknout.

Jsou 3 věci které mi vadí:

1. délka ( myslím, že by bohatě stačilo o půlku kratší )
2. název ( moc mi to zavání videem jen o Applu )
3. místo natáčení ( nevím jestli je fast food ideální )

Jinak super. Možná bych třeba ještě přidal tipy na nějaké zajímavé aplikace.

meisterochmi

14. 5. 2012, 12:46

ahoj.nevite jak se jmenuji ty programy, ktere pridaji odkazy na nastaveni do notifikaccni listy iOS?

CrackonoS

14. 5. 2012, 10:02

1. Proc je nazev iShow? Je to trosku klisoidni nazev a navic se to prave netyka jen Applu, coz trosku zavadi. Urcite bych popremyslel o necem lepsim. Ale je mozne, ze se to nelibi jen mne.

2. Vubec bych se nezlobil, rozdelit tento dil a strihnout ho na dve casti. 36 minut uz je pomerne hodne na udrzeni pozornosti az do konce. 15-20 minut/tydne si myslim, je idealni. A dat kazde platforme podobny cas v blocich.

3. Matous se vyjadruje se dobre, zadna zbytecna gesta. Urcite by bylo dobre, kdyby jste se v tom vedeni reci stridali. Prislo mi, ze Michal tu konverzaci vede a Matous doplnuje. Zkuste to trosku srovnat.

4. Michal take mluvi dobre, ale stale mi vadi ta nektera zbytecna gesta. Mozna je to tremou a treba se toho po par dilech zbavi.

5. Tak nejak mi pripominate mladsi verze Honzy a Filipa :-)

6. Za me mate palec nahoru.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim