reklama

Tizen: aplikace pro Android nejsou problém video

Tizen: aplikace pro Android nejsou problém [video]
2012-05-13T18:00:06+02:00
• 13. 5. 2012

Společnosti Samsung a Intel se pustili do zajímavého experimentu Tizen, o kterém vám již nějakou dobu přinášíme nejrůznější informace. Minule jsme se například podívali na smartphone, který je sice zatím jen pro vývojáře, ale již nyní dokázal rozbouřit klidnější vody chytrých mobilů. Tizen se možná stane silnějším systémem, než jsme mohli čekat.

Tizen_Android_App

Hlavním úskalím každého nového systému je v dnešní době jeho základna v podobě aplikací. Jde hlavně o vývojáře, kteří se nechtějí přeorientovávat na nové prostředí bez vidiny budoucnosti nebo nějakého zisku. Nyní se zdá, že Tizen nebude mít takový problém s aplikacemi ani s vývojáři. Společnost Open Mobile představila své řešení pro tento nejmladší systém, díky kterému na něm poběží aplikace nativně určené pro Android. Řešení se jmenuje ACL (Application Compatibility Layer) a slibuje 100% kompatibilitu a stejnou odezvu jako na Androidu.

Nejedná se o originální řešení, s něčím podobným přišla i kanadská společnost RIM (BlackBerry), ale toto je trochu jiný případ. Jestli se ACL rozšíří? To je dobrá otázka, jelikož tento systém musí zabudovat samotní výrobci mobilů přímo do Tizenu. Pokud tak učiní, tak získají daleko větší možnost úspěchu a hlavně získají potřebnou základnu aplikací pro start. Nyní se již můžete podívat na ukázku běžících androidích aplikací na systému Tizen.

Tuto ukázku musíme brát s rezervou, jelikož Tizen doposud není dokončen. I tak se pro tento nejmladší operační systém jedná o dobrou zprávu. Navíc je z videa zřejmé, že Tizen budeme moci vídat i na tabletech.

Zdroj: thehandheldblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim