reklama

PressurePen: Kreslení a psaní na tabletu

PressurePen: Kreslení a psaní na tabletu
2012-05-13T15:12:37+02:00
• 13. 5. 2012

Další přírůstek do série Inovace bez legrace se zabývá produktem nazvaným PressurePen. Jedná se o stylus pro tablety, který určuje tloušťku čáry podle přítlaku vyvinutého na hrot pera. Autor má slušně našlápnuto k úspěšnému zafinancování projektu. Pojďme se tedy podívat o co přesně jde.

Charles Mangin z města Raleigh se zamyslel nad tím, že existuje spousta uživatelů tabletů, kteří na svých zařízeních kreslí a píší. Problém je, že běžně dostupný stylus vám neumožní snadno změnit tloušťku čáry. Musíte ji změnit například přímo v aplikaci, kteoru aktuálně používáte. Samozřejmě existují i tablety se speciální snímací vrstvou, která zaznamenává i tlak na pero. Tyto tablety jsou ovšem velmi drahé, nepodporují oblíbené systémy iOS a Android a neumožní vám použít stylus na dalších zařízeních.

Řešením je tedy dle Mangina stylus, který bude mít celou technologii snímání tlaku zabudovanou přímo v sobě. Přesně takový by měl být PressurePen. Kromě snadného použití nabídne i pohodlné připojení k tabletu pomocí konektoru pro sluchátka. Tím se dostáváme k tomu, že ho bude možné použít skutečně na jakémkoliv zařízení. Je jedno, jestli vlastníte nadupaný iPad, nebo Android z Číny. PressurePen prostě zapojíte do audio výstupu, nainstalujete speciální software a máte vyhráno. Proč nebyla použita bezdrátová technologie Bluetooth? Autor svou volbu vysvětluje tím, že v přípatě použití jakéhokoliv jiného přístupu, než přes audio výstup, by musel u společnosti Apple žádat o licenci. Tím by se stylus prodražil a pravděpodobně by musel být i složitější.

O tom, jak toto zařízení funguje nemáme tak docela představu. Mangin píše, že technologie čeká na udělení patentu a do té doby nechce přesný popis zveřejňovat. Každopádně výsledný produkt by měl být open source. Co to pro kupce znamená? Jednoduše to, že spolu s výrobkem dostane i kompletní plány a specifikace. V tu chvíli bude mít možnost stylus nejen používat, ale také upravit a vylepšit. Autor také počítá s možností „vytisknout“ si vlastní kryt pro PressurePen na 3D tiskárně.

Mangin slibuje až 1000 úrovní tlaku, což je velmi slušná hodnota, která by měla zajistit možnost velmi jemných úprav tlaku a tím tloušťky čáry. Stylus bude pohánět jedna AAA (mikrotužková) baterie, která ho udrží při životě až stovky hodin.

Aktuálně můžete stylus nejlevněji získat za $30 (o poštovném autor mlčí). Při této výši příspěvku získáváte samotné vnitřnosti PressurePenu, které si budete muset poskládat a také si na ně opatřit kryt (například vytisknout na zmíněné 3D tiskárně). Pokud máte zájem o kompletní hotový produkt, pak budete muset sáhnout do kapsy pro $60.

PressurePen na Kickstarter.com


Využili byste takovéto dotykové pero? Jakou cenu byste za něj byli ochotni zaplatit?

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim