reklama

První smartphone se systémem Tizen video

První smartphone se systémem Tizen [video]
2012-05-08T11:25:05+02:00
• 8. 5. 2012

Na konci dubna byl vypuštěn Tizen SDK s kódovým označením Larkspur a také kompletní zdrojové kódy. Jedná se o nejmladší operační systém, který se zatím neobjevil na žádném oficiálním zařízení určeném k prodeji. Tizen OS je pokračovatelem a možná i náhradou za Meego. Dokonce se dnes mluví i o tom, že nahradí systém Bada, který používá a vyvíjí společnost Samsung.

image

Již jsme tento nejnovější systém mohli vidět na nejrůznějších videích, ale jednalo se o velmi časné verze. Na konferenci o systému Tizen byl k vidění první vývojářský smartphone. Nyní se můžete podívat na krátkou ukázku tohoto systému a prohlédnout si samotné zařízení. Jen musíme upozornit, že mobil není finální a slouží jen pro účely vývoje systému.

Tento vývojářský smartphone disponuje dvoujádrovým procesorem ARM s taktem 1.2GHz. Displej je na dnešní dobu opravdu pokročilý – jeho rozlišení je 720p. Nechybí podpora Wi-Fi, Bluetooth a NFC.

Tizen OS je založen na HTML 5 a zde si již nyní utrhl kus slávy. Zřejmě nejen Samsung investuje do tohoto systému nemalé prostředky a pravděpodobně nahradí Badu. Dokonce se může objevit i na mobilech jiných výrobců.

Zdroj: tizen.org, thehandheldblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim