reklama

Aktualizace Instagramu pro Android

Aktualizace Instagramu pro Android
2012-05-09T08:02:00+02:00
• 9. 5. 2012

Verze oblíbené aplikace Instagram pro Android se rozlétla do světa jako raketa. Pár dní na to byl Instagram koupen Facebookem a všichni se začali bát, co se bude dít. Zatím se neděje nic zvláštního. Na Instagramu se stále pracuje a nyní vyšla nová verze pro Android, která opět o kusek příblížila své možnosti verzi známé ze systému iOS.

Kromě opravy chyb nabídne nová verze i Tilt-shift. Jedná se o techniku, při které se rozmaže část fotky tak, aby výsledný snímek vypadal jako miniatura. Pokud bychom chtěli tilt-shift provést mechanicky, potřebovali byhcom speciální objektiv. Na internetu nalezneme spoustu návodů, které nás provedou postupem, jak efektu tilt-shift dosáhnout v pokročilých foto editorech. Instagram tuto možnost (ve zjednodušené podobě) nabízí již dlouho na systému iOS. Nyní přichází i na Android.

Jak vidíme z předchozího obrázku, efekt vyvoláme výběrem z horní lišty. Ikona kapky nám nabídne dvě možnosti výběru. Buď kruhové rozostření, nebo horizontální. Ostré místo můžeme po snímku libovolně posouvat a zvýraznit tak přesně tu část, která nás zajímá.

Výše vidíme kruhové rozostření a na spodním obrázku najdeme práci s tím horizontálním. Nastavení je skutečně snadné. Pokud usoudíte, že tilt-shift přece jen použít nechcete, zrušit je ho možné opět přes ikonu kapky – ťuknutím na křížek.

Ještě doplníme, že použitím štípnutí můžete upravovat velikost rozmazané oblasti a horizontální apliace efektu nemůsí být tak úplně vodorovná. Otočením dvou prstů na displeji můžete natočit i aplikovaný efekt. Více na následujících snímcích.

Poslední snímek již ukazuje výsledek mého snažení – aplikace horizontálního rozostření a efektu Earlybird. Věřím, že tato aktualizace potěší mnoho uživatelů Instagramu pro Android stejně, jako potěšila mě.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim