reklama

Samsung ublíží Nokii a prodá 200 mil. smartphonů

Samsung ublíží Nokii a prodá 200 mil. smartphonů
2012-05-08T10:00:47+02:00
• 8. 5. 2012
1

Společnost Samsung v nedávné době oslavila prvenství v mobilní světě. Porazila nejstarší firmu vyrábějící mobilní telefony, tudíž Nokii. Jak se zdá, nehodlá v rivalitě polevit a plánuje se stát naprostou a nezpochybnitelnou jedničkou mezi smartphony. Vlajkovou lodí se pro tento rok stal super smartphone Samsung Galaxy S III, který byl představen teprve před několika dny a také jsme o něm přinesli jeden shrnující článek se vším všudy.

big

S tímto mobilem bude muset uspět a očekává se, že pokoří své předchůdce. První generace se prodalo přes 10 miliónů kusů a SGS 2 překročila 20 miliónů. Pro vaši představu, v roce 2011 bylo prodáno celosvětově 491.4 miliónu smartphonů. Je jasné, že v tomto roce dojde k nárůstu, ale prozatím se neví, jestli se bude jednat o stejný skok jako mezi lety 2010 a 2011. Tehdy došlo k 60% zvýšení prodejů, a pokud by se toto číslo mělo opakovat i v tomto roce, tak by se celosvětově prodalo téměř 800 miliónů smartphonů.

JK Shin, prezident divize Samsung Mobile, se nechal slyšet, že Samsung letos prodá 200 miliónů smartphonů. Ve spojení s výše uvedeným předpokladem by to znamenalo, že každý čtvrtý smartphone bude od Samsungu. Jedná se o velmi ambiciózní plán, ale s mírnou dávkou optimismu můžeme říci, že by se to mohlo podařit.

Samsung asi ublíží Nokii

Microsoft drží pevnou ruku nad jedním z nejmladších systémů mobilního světa a snaží se jej protlačit co nejvíce, a to i s pomocí Nokie. Během tohoto roku se objeví Widows Phone 8 Appolo pro smartphony a také Windows 8 jako plnohodnotnější verze pro tablety. Již nyní se můžeme těšit na menší renesanci a rozvíření vod trhu s mobily a hlavně s tablety. Nokia již nastínila své plány s tímto systémem, ale zřejmě nebude jediná, která chce přijít s novou verzí operačního systému.

Ačkoliv se Samsung zatím extrémně nevěnoval systému od Microsoftu, tak by se mohlo vše změnit s příchodem osmiček. Zřejmě se objeví tablet s Windows 8 od Samsungu, ale nesmíme zapomenout, že tento výrobce vládne v současnosti mobilem, který je napůl cesty mezi smartphony a tablety. Tím samozřejmě myslíme Galaxy Note, který má displej s úhlopříčkou 5.3 palce.

Samsung-Galaxy-Note-Windows-Phone

Prozatím můžeme tuto zprávu zařadit do kategorie zvěstí, ale zřejmě se objeví varianta Galaxy Note se systémem Windows Phone 8 a s vnitřnostmi Samsungu Galaxy S III. Dále se proslýchá, že korejský výrobce nasadí agresivní strategii s tímto zatím nepředstaveným systémem. Konec tohoto roku může být ještě velmi zajímavý, a pokud by Nokia nepřišla s něčím, co překoná zařízení od Samsungu, tak by se mohla ocitnout ve velkých problémech.

Zdroj: intomobile.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

abraxas3

9. 5. 2012, 7:03

No a Nokia (dodala do velkoobchodu + prodané licence) 2 mil lumií. Tedy jednu setinu. Kolik si toho lidé skutečně koupili odmítají říct. Tipuju polovinu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim