Apple a Samsung – 95 % zisku z celého trhu!

Apple a Samsung – 95 % zisku z celého trhu! 2012-4-6

Apple a Samsung, ačkoli normálně zapřisáhlí nepřátelé v soudní síni, ve spojení takřka nepřemožitelní. Ukázalo se, že tito dva největší dodavatelé nejen chytrých telefonů, zabírají společně trh neuvěřitelnými 95 % zisku z celého odvětví mobilních telefonů.

Analytická společnost Canaccord Genuity nedávno zveřejnila výsledky z nové studie, kde sám Apple vlastní 80 % z celkového zisku. To by nemělo být až tak velkým překvapením, vzhledem k jejich enormní tržní kapitalizaci.

Druhý za ním se drží společnost Samsung s 15 %, což znamená, že zbývajících 5 % připadá na ostatní výrobce, jako jsou Motorola, HTC, LG, RIM, Nokia a všichni ostatní konkurenti. Jak je tedy z výsledků patrné, Apple a Samsung ovládají zcela jasně celý průmysl a do budoucna to prozatím nevypadá, že by se mělo něco měnit.

Naše kontroly také naznačují vyšší zisky z akcií Samsungu, a to v průběhu měsíce března. Odhadujeme, že Apple a Samsung by mohli ještě postupně zlepšit svůj 95 % podíl na zisku v mobilním průmyslu. – analytik Michael T. Walkley

Zdroj: Intomobile.com

KategorieČlánkyiOS
Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.

Paradise

6. 4. 2012, 13:08:18
reply

Kupují se iPhony a jejich kopie, snad se to zlepší.