reklama

Apple a Samsung – 95 % zisku z celého trhu!

Apple a Samsung – 95 % zisku z celého trhu!
2012-04-06T11:00:18+00:00
• 6. 4. 2012
1

Apple a Samsung, ačkoli normálně zapřisáhlí nepřátelé v soudní síni, ve spojení takřka nepřemožitelní. Ukázalo se, že tito dva největší dodavatelé nejen chytrých telefonů, zabírají společně trh neuvěřitelnými 95 % zisku z celého odvětví mobilních telefonů.

Analytická společnost Canaccord Genuity nedávno zveřejnila výsledky z nové studie, kde sám Apple vlastní 80 % z celkového zisku. To by nemělo být až tak velkým překvapením, vzhledem k jejich enormní tržní kapitalizaci.

Druhý za ním se drží společnost Samsung s 15 %, což znamená, že zbývajících 5 % připadá na ostatní výrobce, jako jsou Motorola, HTC, LG, RIM, Nokia a všichni ostatní konkurenti. Jak je tedy z výsledků patrné, Apple a Samsung ovládají zcela jasně celý průmysl a do budoucna to prozatím nevypadá, že by se mělo něco měnit.

Naše kontroly také naznačují vyšší zisky z akcií Samsungu, a to v průběhu měsíce března. Odhadujeme, že Apple a Samsung by mohli ještě postupně zlepšit svůj 95 % podíl na zisku v mobilním průmyslu. – analytik Michael T. Walkley

Zdroj: Intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Kupují se iPhony a jejich kopie, snad se to zlepší.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit