reklama

Přesné parametry nového iPadu: 1 GHz a 1 GB

Přesné parametry nového iPadu: 1 GHz a 1 GB
2012-03-14T06:50:14+02:00
• 14. 3. 2012

I přes to, že Apple zveřejnil základní specifikace nového iPadu, přesné údaje o některých komponentech jsme do dnešního dne neznali. Apple uvedl počet jader čipu A5x, ale například jejich frekvenci nebo velikost RAM paměti jsme mohli jen odhadovat, až do teď.

the-new-ipad

Spekulace se potvrdily a podle aktuálních informací, které byly získány díky benchmarku GeekBench, se prokázalo, že nový iPad má procesor typu ARMv7 taktovaný na 1GHz a jeho operační paměť se zastavila na hodnotě 1 GB. Tablet v benchmarku získal celkem 756 bodů. Pro srovnání si můžeme připomenout výkon předchůdce (model iPad 2), který byl reprezentován výsledkem 751 bodů.

ipadbench

Z výsledků tedy vyplývá, že frekvence se nezměnila od předešlého modelu jablečného tabletu, ale došlo k navýšení paměti RAM na dvojnásobek. Zdá se, že nový procesor A5x je do značné míry podobný předešlému modelu A5, byť by mnozí čekali zvýšení taktu. Tomu by nahrával i fakt, že nový procesor je vyroben pomocí modernější 32 nm technologie, zatímco procesor iPadu 2 byl vyroben ještě 45 nm technologií. Je tak jasné, že více než o zvýšení výkonu procesoru šlo Applu o zvýšení výkonu grafiky. Její přesné specifikace zatím neznáme a budeme si muset počkat na komplexnější testy.

To všechno navíc potvrzuje fotografie výstupu pro vývojáře, kde lze výpočtem z údajů poslední řádky odvodit, že operační paměť tabletu je opravdu 1 GB.

ipad-3-3.jpg.scaled1000

244 276 (stránky) x 4 096 bytes (velikost stránky) = 1 000 554 496 bytes = asi 1 GB

Zdroje: ubergizmo, anandtech, tinhte, chronicwire

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim