reklama

Překladač znakového jazyka pro smartphony

Překladač znakového jazyka pro smartphony
2012-03-13T16:13:05+02:00
• 13. 3. 2012

Smartphony tu nejsou jen pro zábavu a práci, dokáží odbourávat bariéry mezi lidmi. Nyní mohou pomoci sluchově postiženým lidem, kteří se dorozumívají pomocí znakového jazyka. Většinou je znám jako znaková řeč.

6a00e54f9cc575883301348834f2ce970c-500wi (1)

Skotští vědci z Aberdeen University pracují na aplikaci, která bude umožňovat překlad znakového jazyka do textové podoby. V současné době ještě není vyvinuta plnohodnotná verze pro smartphony, ale moc tomu nechybí. Nyní zatím nese název Portable Sign Language Translator (PSLT) a dokáže překládat britský znakový jazyk. Vědci ale nijak neomezují použití aplikace a bude schopna překládat jakýkoliv oficiální znakový jazyk.

Vědci si slibují, že aplikace PSLT bude k dispozici pro každý smartphone nebo tablet a bude pomáhat překonávat bariéry v komunikaci. Dala by se tedy použít bez omezení například ve státní správě nebo kdekoliv v běžném životě. Samozřejmě můžete namítnou, k čemu takovou aplikaci potřebujete, když informaci může dotyčný napsat na samotném smartphonu na klávesnici. Pomocí aplikace PSLT  bude překlad znakového jazyka probíhat v reálném čase a díky tomu se ušetří potřebný čas.

sign_mobile

Podobných aplikací přibývá a dokazují jen to, že smartphony tu nejsou jen pro herní průmysl. Dokáží efektivně ulehčovat život a hlavně překonávat bariéry.

Zdroj: mobiledia.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim