reklama

Google Assistant: soupeř pro Siri?

Google Assistant: soupeř pro Siri?
2012-03-04T07:45:00+02:00
• 4. 3. 2012
2

Ke konci minulého roku jsme vám přinesli informaci o projektu Google Majel. Jak se zdá, tak nakonec Majel nikdy nespatří světlo světa, aspoň ne v původní podobě. Tento projekt měl být podle informací v tuto dobu již známý, ale ani na MWC 2012 se Google nepochlubil. Nyní již asi víme proč. Vývojáři z Googlu nechtějí nic uspěchat a taky nechtějí na svět přinést jen dalšího konkurenta pro Siri od Applu.

images (1)

Původní projekt se přejmenoval na Google Assistant a zřejmě došlo i na rozšíření celého projektu. Největší zajímavostí je, že Google Assistant má mít API rozhraní pro vývojáře aplikací a her. Dokonce se mluví o open source a asi by tato služba měla přinést víc než jen příjemný rozhovor se smartphonem. Podle webu TechCrunch tento projekt zahrnuje v tuto chvíli celkem tři fáze.

V první fázi se bude jednat o schopnost počítače porozumět informacím, jedná se o poměrně zásadní věc, bez které by se těžko šlo do souboje proti Siri. V druhé fázi přichází personální vrstva, která se dá přirovnat k sociální síti Google Plus, kde Google může zjišťovat, jaká je interakce lidí s obsahem. Ve třetí fázi se bude jednat už o samotný systém, který bude vracet výsledky vyhledávání.

majel-620x348

Samozřejmě se nejedná o potvrzené informace, vše je na úrovni neověřených zdrojů a spekulací. Ovšem jsou tu informace, že Google Assistant by mohl být představen ke konci roku 2012. Uvidíme, s čím nakonec Google přijde a co bude hitem tohoto roku. Rok 2011 například patřil sociální síti Google Plus.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Přemysl Vaculík

VIP 4. 3. 2012, 19:38

Můžeme pouze předpokládat, že bude, ale nikdo nyní nemůže nic říct najisto.

A jak to bude s češtinou? Bude hned k dispozici, nebo budeme muset čekat?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim