reklama

25 miliard stažených aplikací, to je Apple!

25 miliard stažených aplikací, to je Apple!
2012-03-04T06:30:10+02:00
• 4. 3. 2012

Největší a dalo by se říci i nejrozšířenější online obchod App Store, který naučil většinu svých jablečných příznivců si připlatit za mobilní obsah, prolomil další neuvěřitelnou a zároveň rekordní hranici. V noci z pátka na sobotu byla stažena 25 miliardová aplikace, která rozhodně Apple opět posunula o další level nahoru. Co všechno tomu předcházelo a co následuje? Toť otázka…

Jedno je zcela jisté, čísla nelžou a lze z nich jednoduše vyčíst, že obliba zařízení se znakem nakouslého jablka stále roste. První miliardová aplikace byla stažena v dubnu roku 2009, kde v tu dobu bylo součástí App Storu 35 000 aplikací. Následovala kulatá 10 miliardová hranice, ta se překonala v lednu roku 2011 se 350 000 aplikacemi.

A nyní, za úctyhodných 13 měsíců je staženo další 15 miliard, z celkového výběru 600 000 aplikací, což znamená 25 miliard stažených aplikací. Svou zásluhu na tom zajisté mají i vývojáři, kterým bylo doposud vyplaceno více než 4 miliardy dolarů.

Výherce 10 000 dolarů, ve formě poukázky na nákup aplikací v App Storu, je prozatím neznámý. Z toho vyplývá tedy i to, že zatím ani nevíme, která že to byla ta jubilejní aplikace. Na takovou výhru určitě dlouho nezapomene a samotnému výherci určitě gratuluji.

Bohužel, za to největší rival Android Market se musí spokojit pouze s 10 miliardami stažení, které Google nedávno oznámil.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: Apple.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim