reklama

HTC prohrálo rozhodující soudní bitvu proti Applu

HTC prohrálo rozhodující soudní bitvu proti Applu
2011-11-23T10:27:27+02:00
• 23. 11. 2011
1

Už jsme si pomalu zvykli na to, že patentové spory mezi společnostmi v mobilním světě spíše přibývají, než aby jich ubývalo. Jeden ze sporů, který probíhal mezi firmami HTC a Apple, se nyní dočkal svého konce. Alespoň prozatím.  Špatně dopadl pro HTC, které tento konkrétní soudní spor samo začalo a prohrálo.

Možná si ještě vzpomínáte na to, jak HTC v červenci koupilo za 300 milionů dolarů společnost S3 Graphics, která měla posílit patentový arsenál v rukou tohoto výrobce. V té době už mezi Applem a HTC zuřilo několik soudních sporů. Po dokončení akvizice společností, HTC zažalovalo Apple za porušování patentů, které po odkoupení získalo.

Soud nyní rozhodl, že žaloba byla neoprávněná a dal tak ve sporu za pravdu Applu. Instituce neuvedla žádné důvody svého rozhodnutí. I přes to má HTC ještě možnost se odvolat u odvolacího soudu, který se na patentové právo specializuje. Kdyby soud rozhodl ve prospěch HTC, mohlo by rozhodnutí ovlivnit prodej iPhonů, tabletů iPad, ale i počítačů Mac.

Grace Lei, představitel HTC, uvedl, že je společnost z rozhodnutí pochopitelně zklamána, ale že ho samozřejmě bude respektovat. Dodal, že HTC další případné právní kroky včetně odvolání ještě zváží.

V souvislosti s rozhodnutím soudu se objevují spekulace o tom, zda byla akvizice se společností S3 Graphics pro HTC výhodná. Vzhledem k tomu, že byla S3 odkoupena prakticky jen kvůli patentům, může se z dnešního pohledu zdát, že se jednalo o špatné rozhodnutí. Kromě toho by se celá tato událost mohla projevit i v negativním vývoji akcií korporace.

Obě firmy (Apple a HTC) mají, jak už bylo zmíněno, mezi sebou několik soudních rozepří. Kromě několika, ve kterých jde o spor čistě mezi těmito společnostmi, vedou soudní bitvy i v případech, kde je opět zainteresována společnost S3 a jeden spor, kde figurují ve prospěch HTC i patenty společnosti Google.

Rozhodnutí v jednom z dalších patentových sporů, kde údajně HTC porušuje dva patenty Applu, by mělo padnout už 6. prosince.

Zdroje: androidandme, bloomberg

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Když už soudy nemusí zdůvodňovat svá rozhodnutí, tak je to moc špatné. A pokud se jedná o softwarové patenty, bylo by lepší, kdyby byli úplně zrušeny.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim