Android 4.0 a legendy mobilního světa [videa]

Android 4.0 a legendy mobilního světa [videa] 2011-11-24

Máme tu konec roku a taky nástup nejnovější verze mobilního operačního systému Android, který vymaže hranici mezi smartphony a tablety. Již nyní můžete vidět videa, na kterých komunita ukazuje, jak se ji daří portovat Android 4.0 na stávající mobily. Ve skutečnosti je tu i část komunity, která je tak trochu nostalgická a stále nechce zahodit starší mobily. Dnes se podíváme na dvě legendy, které ještě nejsou dostatečně staré a mrtvé na Android 4.0.

image

G1

V našem prvním díle seriálu o systému Android jsme se podívali i na první smartphone s tímto systémem, byl jím HTC G1 pro T-Mobile a byl uveden na trh v roce 2008. Nyní se můžete podívat na video, na kterém je právě zmiňovaný G1 se systémem Android 4.0. Je pravda, že poněkud nestíhá, ale po vyladění systému by mohl běžet celkem plynule.

HTC HD2

Druhou a možná ještě známější legendou je HTC HD2. Uveden byl v roce 2009 se starými Windows Mobile 6.5 na palubě a jeho oficiální podpora byla už dávno ukončena. Na tomto 4.3 palcovém smartphonu jsme mohli vidět Android 2.x, Windows Phone, dokonce i Meego. Nyní si můžete vyzkoušet Android 4.0. Sice zatím nefunguje USB mass storage nebo kamera a pár dalších drobností, ale jinak se zdá, že je systém celkem funkční.

KategorieČlánkyVidea
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.