reklama

Lenovo: 5 palců a Android

Lenovo: 5 palců a Android
2011-11-22T18:02:39+02:00
• 22. 11. 2011
1

Když Dell představil svůj Streak s úhlopříčkou 5 palců, tak se každý ptal, proč tak velký telefon. Nyní čas pokročil a v době rozmachu tabletů se ptáme, jestli pětipalcové zařízení je ještě telefon nebo tablet. Občas se objeví název, který se snaží tuto skupinu zařízení jednoduše popsat, například phoneblet. Nyní Samsung celkem uspěl s Galaxy Note (5.3 palce) a prakticky začíná vládnout tomuto segmentu. Celkem netradiční obří smartphone se stylusem navíc.

lenovo_logo2

Jak se zdá, tak je zde další hráč, který se snaží vecpat do pětipalcového trhu. Od Lenova jsme toho zatím moc neviděli, ale na internetu se objevují první snímky zařízení disponující Androidem a displejem s rozměrem 5 palců. Kromě několika snímků toho zatím moc nevíme. Zařízení má micro-USB, HDMI výstup, přední kameru a tři kapacitní tlačítka. Z toho můžeme usoudit, že vývoj začal ještě před oznámením Androidu 4.0.

Dříve byl hlavní rozdíl mezi smartphonem a tabletem verze Androida, nyní je tato hranice smazána. Android 4.0 budeme moci nalézat na smartphonech i tabletech. Hodlá Lenovo opravdu vstoupit na trh s pětipalcovým zařízením? Možná se jedná pouze o koncept, který nikdy nebude určen k prodeji. Nechme se překvapit s čím se nakonec vytasí. Možná se tento mezistupeň ujme a vyplní mezeru mezi smartphony a tablety.


Otázka pro čtenáře: Jakou nejmenší úhlopříčku může mít tablet, aby byl stále považován za tablet? Nebo, jakou maximální úhlopříčku může mít smartphone, aby byl stále považován za smartphone?

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Osobně bych ohledně rozlišení smartphonu a tabletu nedělal striktní hranici co se úhlopříčky displaye týče, spíš bych se přikláněl k rozlišení podle zaměření přístroje. Pokud se s ním dá telefonovat v klasické pozici, tak je to pro mě ještě smartPHONE. Pokud je to možné pouze přes headset nebo vůbec a zaměření takového přístroje je někde jinde, tak je to tablet. Nicméně praktické využití tabletů mi za celou dobu jejich existence ještě (vzhledem k jejich ceně) nikdo nevysvětlil, takže preferuju přerostlý smartphone, nežli klasický tablet. Bohužel se bojím toho, že za chvíli si nebudeme moct koupit plně vybavený přístroj s úhlopříčkou pod 4″. Větší dnes bohužel znamená lepší a měli by se respektovat zákazníci, kterým to ne úplně vyhovuje…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim