reklama

Statistiky WP Marketplace

Statistiky WP Marketplace
2011-11-24T19:05:05+02:00
• 24. 11. 2011
1

Operační systém Windows Phone je zde už více jak rok a za tu dobu procházel vývojem nejen samotný systém, ale i Marketplace. Počet aplikací v něm obsažených sice zatím nedosahuje takových hodnot jako u konkurenčního Android Marketu nebo Appstoru, ale i přes to stoupá velkou rychlostí.

Analytická firma Distimo zveřejnila několik statistik, které se Marketplace týkají. Na prvním grafu je znázorněn vývoj růstu počtu placených a free aplikací, které jsou pro WP dostupné.

Kromě růstu počtu aplikací si můžete všimnout i křivky, která zobrazuje počet registrovaných vývojářů.

Když se před rokem WP7 dostal na trh, placené aplikace měly podíl přibližně 70%. Tento trend se držel až do přelomu kalendářního roku, kde došlo ke změně a svůj podíl výrazně zvýšily bezplatné aplikace. Na přelomu června a července tohoto roku došlo k mírnému zpomalení růstu. To bylo dáno změnou, kterou Microsoft provedl v podmínkách pro vývojáře.

Na dalším grafu můžeme vidět podíl jednotlivých kategorií aplikací ve vzorku TOP 100 aplikací:

Na posledním grafu je zobrazeno srovnání počtu stažení TOP 300 aplikací v obchodech Marketplace a Appstore:

Zdroj: Distimo

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

iphone_lover

24. 11. 2011, 22:48

Ty spodní sloupcové grafy jsou nakresleny v drakonickém nepoměru. Ve skutečnosti je ten zelený sloupec „apple“ 43x vyšší než ten WP, oranžový pak „jenom“ 16x

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim