iPhone Mini/Nano výhoda pro Apple?

iPhone Mini/Nano výhoda pro Apple? 2012-9-30

Nedávno se objevily spekulace, že společnost Apple, která stojí za velmi úspěšným mobilem iPhone, by mohla mít v plánu přijít i s menším verzí tohoto smartphonu. Nespekuluje se pouze o jedné menší verzi, ale rovnou o dvou provedeních Mini a Nano.

ngzha40q4

Tyto informace jsou pouze spekulativní a nikde se neobjevuje žádná zmínka o tom, jestli se jedná o pravdu a nebo jen o výmysl internetové komunity, která se pohybuje kolem mobilních telefonů. Na druhou stranu musíme podotknout, že Apple má prakticky dominantní postavení s jedním jediným mobilním telefonem. iPhone je pouze High-Endové zařízení, které je pro většinu lidí nedostupným zbožím hlavně kvůli ceně.

Pokud by se vrhla společnost do výroby menšího iPhonu Mini, tak by mohla zasáhnout přinejmenším střední příčku trhu s mobilními telefony a tak se pustit do přímého konkurenčního boje proti mobilním telefonů s Androidem. Tomu nasvědčují i poslední zprávy o tom, že Apple si zamluvil 60% světové výroby dotykových displejů. Nejen, že by šel do přímého konkurenčního boje, ale někteří analytici mluví i poloviční ceně za iPhone Mini, než je tomu tak u iPhonu s plnou velikostí.

Podle analýzy firmy Bernstein Research by mohl mít iPhone Mini obrovský dopad v pozitivním světle pro Apple. Z analýzy vyplývá, že by si společnost posílila postavení na trhu s mobilními telefony a tak by mohla adresovat svůj obsah až 6x většímu množství zákazníků. Z hlediska příjmů společnosti by si mohla polepšit dokonce  2.5x. Stanou se tyto telefony reálnými produkty, nebo se jedná pouze o výplod fantazie? A pokud by se Apple pustil do výroby menších a levnějších iPhonů, mají se stávající výrobci bát?

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

RobertS

20. 2. 2011, 8:35:07
reply

Zprava o mensim iPhonu se dnes povazuje za nerealnou (NY Times), ale za jiste se povazuji pripravu „levnejsi“ verze iPhonu. Tim chce ale dosahnou to same jak popisuje tento clanek v poslednim odstavci.

Michal Straka

18. 2. 2011, 12:59:53
reply

Musím se přiznat, že kdyby byl menší iPhone dřív, tak bych o něm vážně uvažoval. Chápu tu honbu za větším displejem, ale N8 je pro mě maximum. Větší telefon bych rozhodně nechtěl… Uvidíme jak bude vypadat až/jestli přijde na trh :-)

Přemysl Vaculík

18. 2. 2011, 11:05:12
reply

Nechci se Vás nijak dotknout, ale na fotografiích se nejedná o reálný výsledek, ale pouze o představu. Je také odvozena od spekulace, že iPhone 5 by mohl mít 4 palcový displej a iPhone 5 Mini by mohl získat 3.3 palcový displej nebo podobný.

Takže obrázky neberte doslovně.

janatik

18. 2. 2011, 11:00:23
reply

Osobně si myslím že to není krok dopředu, nedokážu si představit jak by se na tak malem dotykovem telefonu psali zpravy atd.

diessel

18. 2. 2011, 10:48:12
reply

to zase bude čajna kopií….

Přemysl Vaculík

18. 2. 2011, 10:46:44
reply

nejedná se o reálnou podobu :)

diessel

18. 2. 2011, 10:40:41
reply

vypadá sympaticky…. jen ať je v provedení iP4.