reklama

iPhone se zabudovanou SIM kartou?

iPhone se zabudovanou SIM kartou?
2012-09-30T14:24:39+02:00
• 28. 10. 2010
2

Budoucnosti bez potřeby standardních SIM karet, zajímavá myšlenka. Spolupracující společnosti Apple a Gemalto mají pracovat na něčem obdobném. Jedna z následujících verzi populárního mobilu iPhone by nemusela mít SIM kartu, ani v podobě dnešních nejmenších.

iphone-4-ios-carrier-bars2-650x487

Celý trik spočívá v tom, že například iPhone bude mít SIM kartu pro GSM operátory, ale jen v podobě nějaké flash paměti. Ale jsou tu otázky týkající se třeba přechodu k jinému operátorovi a nebo jiné telefonní číslo. Vše by mohlo být řešeno updatem flash SIM karty. Není nic oficiálně zveřejněno a ani technické parametry nejsou k dispozici, ale je možné, že v budoucnu se dočkáme mobilů se zabudovanou SIM kartou.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

white.haven

28. 10. 2010, 18:21

Aleš P: co je to za blabol? Pokud by Apple chtel, muze se starat o distribuci sam uz dnes. Ostatne prodava tak iPAD, napriklad, a ten ma SIMku operatora uz v sobe.

Zdravím, to že by iPhone měl zabudovanou SIM není to podstatné. Jde o to, že Apple by tak vyšachoval ze hry mobilní operátory jako prodejce koncovým zákazníkům a o distribuci by se staral on sám. To podstatné je tedy zcela nový obchodní model.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim