reklama

Droid na 3GHz? (video) Realita nebo jen iluze?

Droid na 3GHz? (video) Realita nebo jen iluze?
2012-09-30T14:24:39+02:00
• 27. 10. 2010
1

Většina “chytrých” mobilů disponuje procesorem kolem 800MHz, ti silnější mají již 1GHz. V následujícím roce můžeme očekávat rychlosti až do 1.6GHz a nebo rovnou více jádrové procesory do našich mobilních kanceláří. Ale jak už to bývá zvykem, najdou se mezi námi koumáci, kteří se snaží přetaktovat cokoliv, co se jim dostane do rukou.

d23ghz

Dnešní smartphony jsou vlastně “mini” počítače a některým se je daří upravit i na hodnotu 2GHz. Koumákům se zadařilo přetaktovat na 3 násobek původní frekvence procesoru od Texas Instruments OMAP v mobilu Motorola Droid 2, u kterého se jim podařilo dosáhnout už 2GHz. Bohužel podle Matt4542 (nick) se nejedná o příliš stabilní řešení. V testech Quad se pohybují výsledky od 300 do 2000 bodů. Dokonce se můžete podívat na video.


Original Video– More videos at TinyPic

Je jen na vás, jestli budete věřit tvrzení a nebo nekvalitnímu videu. Dokud se toto nepotvrdí v nezaujatých rukách, tak zatím můžeme tuto informaci hodnotit jako zvěst. Jak dlouho by vydržel takto upravený mobil a co třeba chlazení? Napište do diskuze co si myslíte o budoucnosti procesorů v mobilních telefonech a nebo kam až zajdou v následujících 2 letech.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mně se podařilo přetaktovat 500 MHz procesor od qualcomu na 1000 MHz.
Mobil však topil jako blázen a bylo to možné jen při připojení na napájení.
Jen se mi zdá, že 3 GHz na mobil je asi stejný nesmysl jako 10 GHz na Intel Pentium.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim