reklama

Šlapu, dupu, chodím – energii spořím

Šlapu, dupu, chodím – energii spořím
2012-09-23T12:26:16+02:00
• 9. 6. 2010
2

Orange představuje každý rok na festivalu Milujících lidí nový způsob nabíjení mobilních telefonů. Již jsme od něj mohli vidět nabíjecí pumpičku, solární stan, a tak se letos čekalo, s čím novým Orange přijde.

I tentokrát Orange nezklamal. Představil nám speciální holinky, které přeměňují teplo z nohou na elektrickou energii a tím umožňují nabíjet připojené zařízení. Podle výrobce těchto holinek nám k nabytí plné baterie telefonu stačí někde dvanáct hodin dupat. Můžeme si je vzít do lesa na houby, drtit s nimi ovoce nebo si je vzít i na rybaření.

Jak tato nabíječka funguje?

Do horní části těchto holinek se připevní zařízení, které potřebujeme nabýt. Teplo, které se vytváří v holinkách během chození, se shromažďuje a pomocí termočlánků se přeměňuje v elektrickou.energii.

Tyto ekologické nabíjecí holinky se také snaží o to, aby lidé nebyli tak pohodlní a místo toho, aby seděli někde doma, se šli raději projít do parku či lesa. Akorát nevím, zda někdo tolik hodin chůze vydrží.

No a pokud budeme  potkávat tak pěkné nostitelky těchto holinek, tak si myslím, že za chvíli nás bude plný les.

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

:D:D:D kdo né že? :D pěkná jest

powerbook

VIP 10. 6. 2010, 17:00

Než ty gumáky, radši bych bral tu buchtu. :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim