Google automaticky smaže vaši zálohu mobilu, pokud zařízení nepoužíváte 2 měsíce

• 14. 9. 2017#Android
Google automaticky smaže vaši zálohu mobilu, pokud zařízení nepoužíváte 2 měsíce1

Možná jste si ani nevšimli při prvním spouštění smartphonu s Androidem, že potvrzujete možnost zálohování do cloudu, konkrétně na Google Disk. Teprve minulý rok byly tyto zálohy zpřístupněny uživatelům, aspoň pro náhled.

Google automaticky smaže vaši zálohu mobilu, pokud zařízení nepoužíváte 2 měsíce

Pakliže používáte jen jedno zařízení a denně s ním pracujete, nemusíte se bát o svou zálohu. Menší problém nastává, pokud máte více zařízení a jedno nepoužíváte více než dva týdny. Po uplynutí této doby se nastartuje odpočet dvou měsíců. Když nedojde k aktivování daného zařízení, Google automaticky smaže zálohu z Google Disku.

V podstatě to znamená, že nebudete moci obnovit data aplikací, seznam instalovaných aplikací, nastavení mobilu a tak podobně. Bohužel Google nikterak neupozorní majitele účtu, že dojde ke smazání zálohy některého mobilu. Maximálně si můžete skrze aplikaci Google Disk na mobilu zkontrolovat, jestli náhodou neběží odpočet u nějaké zálohy. Případně občas aktivujte tablet nebo smartphone, který nepoužíváte příliš často.

Zdroj: androidpolice.com

Sbohem, Apple AI! 🛑 Velký přehled iOS 27 a tajné hinty na ohebný iPhone

💡ANKETA: Používáte na svém telefonu funkci Always-On Display (neustále zobrazené hodiny a notifikace)?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Kameraman, grafik a fotograf na volnoběžce. U nás se především stará o YouTube kanál, kde jste jej mohli vidět v pořadech jako NaDotek nebo Live.

Komentáře

wil hermes

19. 9. 2017, 6:06

Apple to má jak? časově a s upozorněním

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim