Seznam Messenger má konkurovat WhatsApp, Messengeru a jiným

Seznam Messenger má konkurovat WhatsApp, Messengeru a jiným
2024-06-13T09:40:42+02:00
• 13. 6. 2024

Zdroj: Seznam

Česká republika je tak trochu výjimečná v jedné oblasti, respektive díky jedné společnosti. Samozřejmě myslíme Seznam.cz, který dokázala dlouhé roky úspěšně konkurovat Googlu a jiným gigantům. I tak se postupně pozice oslabila a v současnosti dominuje u nás Google, tedy v případě vyhledávání a některých služeb. I tak si Seznam drží dobré postavení u Map a jiných služeb. Nyní navíc chystá vlastní komunikační platformu.

Seznam Messenger

Novinka nese pracovní název Seznam Messenger, přičemž je stále ve vývoji. Existenci ale potvrdila mluvčí Seznamu, Aneta Kapuciánová. Seznam Messenger má mít svou mobilní aplikaci pro Android a iOS, přičemž se má také nabídnout i jako webový widget, takže by se měl objevovat na různých stránkách, zejména asi na hlavní stránce Seznam.cz.

Seznam.cz nabídne placenou verzi, ale reklamu neodstraní

Tato komunikační služba má nabídnout uživatelům produktů Seznamu místo, kde komunikovat o dění. Bohužel se nedozvídáme jakékoliv technické pozadí služby. Nevíme, jestli se bude nabízet end-to-end šifrování, jestli budou k dispozici skupinové konverzace, případně telefonní služby. Není ani jasné, jestli Seznam využije existující komunikační protokol nebo vše staví od základu.

seznam premium 1419x737x

Zdroj: Seznam.cz

Je ale jasné, že Seznam Messenger má být dalším důvodem, jak udržet uživatele v rámci ekosystému Seznamu, a také má přimět k využívání přihlášení. Dá se říci, že Seznam pokračuje v budování vlastního ekosystému a chystá se na horší časy. Seznam Messenger se má stát další motivací k využívání přihlášení na Seznamu.

Zatím ale není jasné, kdy novinka bude dostupná. Na druhou stranu vstupuje do světa, kde vládnou velké komunikační platformy od firem jako Meta, Apple, Telegram a mnoho dalších. Navíc odhadujeme, že Seznam Messenger bude zacílen jen na Česko, takže se bude hrát o každého uživatele.

Zdroj: lupa.cz

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat