Instagram testuje nový druh reklamy, negativní reakce na sebe nenechaly čekat

Instagram testuje nový druh reklamy, negativní reakce na sebe nenechaly čekat
2024-06-04T15:00:05+02:00
• 4. 6. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram je zcela zdarma, což ale znamená, že je provoz této sociální platformy z velké části financován z reklam. Reklamy se zobrazují na různých místech, jako jsou Příběhy nebo kanály zpráv. Nyní však Instagram podle dostupných zpráv zkouší novou funkci zobrazování reklam, která může být pro uživatele velmi nepříjemná.

Instagram testuje nový typ reklamy

Instagram testuje novou funkci nazvanou „reklamní přestávka“. Jde o reklamu, kterou uživatelé musí zhlédnout, aby mohli pokračovat dál v prohlížení obsahu. Tato reklama je nepřeskočitelná, což znamená, že uživatelé nemají jinou možnost než počkat, až reklama skončí, a teprve poté mohou pokračovat v prohlížení. Tato funkce vyvolala vlnu nevole mezi uživateli, kteří si stěžují na její nepříjemnost. Ačkoliv je pochopitelné, že reklamy jsou pro Instagram důležitým zdrojem příjmů, „reklamní přestávka“ se jeví jako nešťastný krok, který by mohl uživatele od aplikace odradit.

Instagram Widget

Zdroj: 9to5mac

Na rozdíl od YouTube, kde jsou uživatelé zvyklí na reklamy tohoto typu jako kompromis pro sledování požadovaného obsahu, na Instagramu takové přerušení uživatele může odradit a ti by se mohli poohlížet po konkurenčních platformách, jakou je například TikTok. Instagram těží z toho, že uživatelé zůstávají v aplikaci a procházejí svůj feed. Pokud reklamy tento proces přeruší, může to vést k tomu, že uživatelé přestanou službu používat. Testování tohoto druhu reklamy zatím není plošně rozšířen, a ne všichni uživatelé jej zaznamenali. Doufejme, že Instagram vezme v úvahu zpětnou vazbu od uživatelů a přijde s lepším řešením, které nebude tak rušivé a nepříjemné.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat