Instagram pracuje na funkci přesdílení Stories na WhatsApp

Instagram pracuje na funkci přesdílení Stories na WhatsApp
2024-06-12T15:15:56+02:00
• 12. 6. 2024

Zdroj: neowin

Přednedávnem unikla na veřejnost informace o tom, že Instagram testuje nepřeskočitelné reklamy s názvem „Ad Break“ – tyto povinné reklamy budou mít odpočítávání v rozmezí 3 až 5 sekund. Nově nyní prosákly také informace o další připravované novince: snadné přesdílení (cross-post) instagramových Stories na platformu WhatsApp.

Zatím pouze Facebook

V současnosti je sice možné Instagram Stories sdílet na Facebooku, nikoliv však na WhatsAppu. To se má ovšem brzy změnit. Jedním z hlavních důvodů, proč Meta sáhla k přípravě této funkce, je bezesporu tržní potenciál. Komunikační platforma WhatsApp se pyšní více než 450 miliony aktivních uživatelů každý den, přičemž toto číslo zejména na západních trzích neustále roste.

Alessandro Paluzzi, který se zabývá zkoumáním aplikací, s touto žhavou novinkou přišel ve svém příspěvku na síti X. Podle něj se vedle tlačítka Facebook na panelu nabídek objeví také tlačítko WhatsApp – a právě tato tlačítka se používají na přesdílení Stories mezi jednotlivými aplikacemi. Mimochodem – nachází se tam také tlačítko Threads, které slouží pro cross-post do stejnojmenné sociální sítě.

Díky této novice budou mít uživatelé Instagramu možnost rozšířit potenciální dosah svých příspěvků. Alessandro Paluzzi předpokládá, že bude možno velmi snadno sdílet Stories ve formě WhatsApp Stories, ekvivalentu originálních instagramových Stories.

Instagram to WhatsApp

Zdroj: neowin

Formátování může zlobit

Může se pochopitelně stát, že dojde k určitým problémům a nesrovnalostem s formátováním a že některé prvky příspěvků se nemusí mezi platformami přenést identicky. Například instagramové interaktivní nálepky nemusí na WhatsAppu fungovat úplně stejně. To však pravděpodobně nezabrání uživatelům tuto novinku masivně využívat, zejména těm, kteří Instagram používají profesionálně jako obchodní a marketingový nástroj. Přinese jim totiž rychlou možnost oslovit větší cílovou skupinu – ostatně sám Mark Zuckerberg nedávno uvedl, že WhatsApp používá přes 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Připomínáme, že tato diskutovaná novinka je zatím stále ve stádiu vývoje, a prozatím ještě nebyl stanoven časový rámec jejího uvedení pro běžné uživatele. Předpoklad ovšem je, že by k tomu mělo dojít někdy v průběhu tohoto roku.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat