Meta se chystá označovat obsah vytvořený pomocí umělé inteligence

Meta se chystá označovat obsah vytvořený pomocí umělé inteligence
2024-04-07T18:00:31+02:00
• 7. 4. 2024

Zdroj: petapixel (se souhlasem)

Společnost Meta, provozovatel sociálních médií jako Facebook, Instagram a Threads, oznámila plán pro označování mediálního obsahu vytvořeného pomocí umělé inteligence. Tato iniciativa je reakcí na požadavky a regulace Evropské unie a bude zahrnovat označení „Made with AI“ (Vytvořeno pomocí AI) na obsah, který je detekován jako vytvořený umělou inteligencí.

Meta se chystá k dalšímu kroku pro lepší transparentnost obsahu

Tato změna ve způsobu zacházení s obsahem vychází z připomínek a zpětné vazby od Rady pro dohled a průzkumů veřejného mínění. Společnost Meta chce transparentněji označovat obsah, který vznikl pomocí umělé inteligence, aby uživatelé byli lépe informováni o původu takového obsahu.

Made with AI 1029x1200x

Zdroj: Phone Arena

Zatímco společnost Meta již dříve začala označovat fotorealistické obrázky vytvořené pomocí funkce AI, nové označení „Vytvořeno pomocí AI“ bude zahrnovat širší škálu obsahu, který je detekován jako vytvořený umělou inteligencí. Tato opatření mají chránit veřejnost před možným klamáním a manipulací mediálním obsahem.

Plánované označování obsahu vytvořeného umělou inteligencí se očekává, že začne být implementováno během květnu tohoto roku. Společnost Meta také oznámila, že od července přestane odstraňovat obsah pouze na základě politiky manipulativních videí, což je další krok směrem k transparentnosti a ochraně uživatelů před dezinformacemi a manipulací.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat