eSIM: nová kybernetická hrozba pro bezpečnost mobilních telefonů

eSIM: nová kybernetická hrozba pro bezpečnost mobilních telefonů
2024-03-16T15:00:44+02:00
• 16. 3. 2024

Zdroj: DALL-E

Technologie se neustále vyvíjí a s tím přichází i nová rizika. Jednou z nejnovějších hrozeb pro bezpečnost mobilních telefonů je zneužití eSIM. eSIM, neboli vestavěné moduly identity účastníka, jsou digitální karty uložené na čipech mobilních zařízení. Na rozdíl od klasických SIM karet mohou být eSIM přeprogramovány na dálku, což vytváří nové možnosti pro kyberútočníky.

Kyberútočníci zneužívají eSIM

Útočníci se začali zaměřovat na eSIM jako nový způsob, jak získat neoprávněný přístup k telefonním číslům a citlivým účtům. Zneužívají slabiny v systémech mobilních operátorů a pomocí ukradených přihlašovacích údajů provádějí přenos čísla na nová zařízení. Díky eSIM mohou útočníci efektivně převzít kontrolu nad telefonními čísly obětí a získat přístup k důležitým účtům, včetně bankovních a komunikačních aplikací.

sim 2868x1615x

Fotka od Andrey Metelev z Unsplash

Pro ochranu před těmito hrozbami je důležité, aby uživatelé přijali opatření k zabezpečení svých mobilních zařízení. To zahrnuje používání silných a jedinečných hesel, zapnutí dvoufaktorového ověřování a zvážení použití dalších bezpečnostních vrstev, jako jsou fyzické klíče nebo autentizační aplikace.

Pokud jde o mobilní operátory, je nezbytné, aby zavedli přísnější bezpečnostní opatření pro přenos čísel a aktivaci eSIM. To může zahrnovat další ověřování totožnosti a monitorování podezřelých aktivit.

Vzhledem k tomu, že technologie eSIM se stává stále běžnější, je důležité, aby uživatelé a mobilní operátoři byli obezřetní a chránili se před novými formami kybernetických hrozeb. Pouze společným úsilím a správnými bezpečnostními opatřeními můžeme zajistit bezpečnost našich mobilních zařízení a osobních údajů.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat