Mediatek letos sází na svůj špičkový čip SoC Dimensity 9300

Mediatek letos sází na svůj špičkový čip SoC Dimensity 9300
2024-02-17T19:30:14+02:00
• 17. 2. 2024

Zdroj: Mediatek

Nový čip MediaTek Dimensity 9300 má potenciál změnit herní pole v oblasti chytrých telefonů. Společnost MediaTek investovala do této čipové sady se čtyřmi procesorovými jádry Cortex-X4 Prime a čtyřmi jádry Cortex-A720 Performance, doplněných grafickým procesorem Arm Immortalis G720. Tato konfigurace poskytuje vysoký výkon a přináší úžasný zážitek ze hry.

Špičkový čip Mediatek Dimensity 9300

V loňském roce Dimensity 9300 zaznamenal obrovský úspěch, přičemž MediaTek zaznamenal nárůst tržeb o 70 % a vygeneroval hrubý zisk přesahující 1 miliardu dolarů. S očekáváním, že se podíl na trhu MediaTeku zvýší až na 35 % v letošním roce, je tato čipová sada na dobré cestě stát se jedním z předních hráčů na poli chytrých telefonů.

dimvdim 1552x634x

Specifikace Dimensity 9300 vs. údajné specifikace Dimensity 9400, Zdroj: Phonearena

Dalším krokem je představení modelu Dimensity 9400, který se očekává ještě letos. Tento čip, vytvořený 3nm technologií společností TSMC, nabídne ještě vyšší výkon a umělou inteligenci, která bude konkurovat ostatním čipovým sadám. S rostoucí konkurencí v oblasti chytrých telefonů se MediaTek chystá nabídnout svým zákazníkům konkurenceschopné ceny, což by mohlo posílit jeho postavení na trhu a přinést další úspěch.

Společnost MediaTek je na dobré cestě změnit herní pravidla na poli chytrých telefonů. S novým čipem Dimensity 9300 a dalšími inovacemi je připravena přinést ještě větší revoluci do světa mobilních technologií.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat