Nokia dokončuje vlastního AI asistenta

Nokia dokončuje vlastního AI asistenta
2024-02-17T18:00:44+02:00
• 17. 2. 2024

Zdroj: Nokia

Každoroční veletrh MWC v Barceloně startuje už na konci tohoto měsíce a právě tam společnost Nokia z Finska nejspíš přiveze první ukázku svého asistenta s umělou inteligenci. O první informace se podělil Stephane Daeuble (ředitel marketingu pro podniková řešení) jak prostřednictvím vydaného prohlášení, tak i v rozhovoru pro americkou agenturu Reuters.

Nové možnosti

Hned v úvodu se hodí zmínit, že Nokia půjde tentokrát naproti zákazníkům z firemního prostředí, a proto zpřístupnění nástroje nesoucí název MX Workmate nelze vůbec očekávat pro konečné spotřebitele. Finové chtějí pomoci hlavně firmám s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, kteří jsou potřeba u průmyslových strojů.

MX Workmate 3 1080x1080x

Zdroj: Nokia

Asistent v reálném čase sbírá data z napojených strojů a dokáže včas upozornit na možnou závadu včetně postupu opravy nebo přinést určitá doporučení zvyšující výkon celé továrny. K samotným senzorů u strojů se zájemci mohou připojit přes již dostupnou komunikační 4G/5G technologii z dílny Nokie, která také umožňuje bezpečné vnitropodnikové spojení.

Podle ředitele bude trvat maximálně 18 měsíců než dojde k první plnohodnotné realizaci. Do té doby mají technologii neustále testovat, vyvíjet a připravit ji především tak, aby zasáhla co nejširší spektrum odvětví.

MX Workmate 2 1774x998x

Zdroj: Nokia

Zdroje: nokia.com, reuters.com, phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat