reklama

GUG – Na (zítřejší) Hromnice o GUGzprávu více

GUG – Na (zítřejší) Hromnice o GUGzprávu více
2024-02-01T19:35:44+01:00
• 1. 2. 2024

GUG.cz je komunita lidí, kteří rádi předají své vědomosti a u toho se sami učí něco nového. Jsme učitelky, podnikatelé, vývojářky i obyčejně neobyčejní geekové :) Pořádáme setkávání, streamujeme přednášky a další akce s jediným cílem – vzdělávat Česko v technologiích. Tohle je náš newsletter o dění v komunitě a věcech, které nás baví.

unnamed 600x200x

ZPRÁVY Z KOMUNITY

Únor bílý, sílí pole, v koutě chřadnou lyže, hole. Zima ještě pořádně nezačala a už obracíme první list letošního kalendáře. Ale jinak tenhle rok neodstartoval špatně – šest GUGerů obhájilo v silné konkurenci titul Google Certified Trainer pro rok 2024. Gratulujeme Markétě, Filipovi, Danovi, Ivanovi, Ondrovi a Pavlovi! Tomu dvojnásob, protože přidal ještě ocenění Professional ChromeOS Administrator. Diskutovali jsme o smyslu života nové informatiky a máme z toho záznam, díky kterému zastánci power pointu a bojovníci za práva digitálních kompetencí zakopou válečnou sekeru. Naši komunitu rozšířili Bára a Marv. Chceš být jako oni? Přidej se k nám a třeba uspořádáme ještě lepší akci než ty, které jsou v plánu!

CO NÁS ČEKÁ?

 • Digitální snídaně Ostrava #9Nástroje pro digitální produktivitu
  • 2. 2. 2024, 8:30 – 10:00, Ostrava, Impact Hub, Sokolská tř. 1263/24, Moravská Ostrava a Přívoz
  • Tentokrát probereme Notion, Google kalendář, Trello, Slack, Calendly a další vychytávky pro osobní time management a prostor bude také pro společné sdílení. Registrační listina praská ve švech, ale klidně se zapiš jako náhradník. Minimálně dostaneš příště informaci o dalším termínu mezi prvními!
 • DigiDay #19 EDU – AI prakticky
  • 20. 2. 2024, 17:00 – 21:00, živý stream
  • Podle čeho vybírat z tisíců nástrojů umělé inteligence? V čem generovat obrázky? Která AI umí pracovat s PDF formátem? Co je vhodné pro učitele, co pro žáky a co je vůbec legální? Právě o tom budeme živě vysílat během dalšího DigiDay. Na akci spolupracujeme s AI dětem a NPI ČR. Přihlaste se zde!
 • International Women’s Day 2024 – Impact the Future
  • 8. 3. 2024, Ostrava
  • Letošní oslava Mezinárodního dne žen v Ostravě proběhne v pátek 8. března v odpoledních hodinách a ponese se v duchu inspirativních lighting talks! Podrobnosti comming soon, sledujte náš Facebook a Instagram
 • Barcamp Ostrava
  • 18. 5. 2024, Ostrava, City Campus – Fakulta umění
  • Otevřená komunitní konference ze světa internetu spustila registrace a zároveň hledá řečníky! Máš co říct na setkání zaměřeném na nové trendy v internetových aplikacích a technologiích, webdesign, marketing, internetovou reklamu, digitální média a podnikání? Teď je ten pravý čas ozvat se organizátorům

TIPY A TRIKY

Ještě chvíli a přejmenujeme tuhle rubriku na Novinky ze světa AI, protože vývoj jde kupředu mílovými kroky. Velký dobrý je, že EU zveřejnila AI Act, celounijně platný předpis o používání umělé inteligence. / Můžeme tak s klidnějším svědomím využívat 23 free nástrojů AI. / Nebo si díky Fixkey nechat v textu opravit překleyp. / Popřípadě chatbota použít jako osobního asistenta, jakým umí být třeba Pi. / Taky na shrnutí a překládání obsahu z videí. / Anebo cokoliv jiného, protože AI tool už existuje patrně na vše, co si usmyslíš. / My být mladší, okamžitě toho využijeme na Technologické olympiádě

P. S. Už máš e-doklady? A mohli bychom je vidět?

GUG.cz je komunita lidí, kteří rádi předají své vědomosti a u toho se sami učí něco nového. Jsme učitelky, podnikatelé, vývojářky i obyčejně neobyčejní geekové :) Pořádáme setkávání, streamujeme přednášky a další akce s jediným cílem – vzdělávat Česko v digitálních dovednostech. Tohle je náš newsletter o dění v komunitě a věcech, které nás baví. Chceš být u zrodu několika skvělých akcí ročně? Máš zájem být v komunitě stejně nadšených lidí, jako jsi ty? Není nic jednoduššího než se přidat do GUGu a stát se členem naší #gugfamily!

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat