reklama

Betaverze watchOS 10.1 prozrazuje příchod gesta „Double Tap“ u Apple Watch Series 9 a Ultra 2

Betaverze watchOS 10.1 prozrazuje příchod gesta „Double Tap“ u Apple Watch Series 9 a Ultra 2
2023-09-30T09:35:08+01:00
• 30. 9. 2023

Zdroj: Apple

Jedna z novinek představených v rámci poslední Keynote se týkala nového gesta zvaného „Double Tap“, neboli dvojitého spojení palce a ukazováčku stejné ruky. Toto gesto je podporováno nově představenými modely Apple Watch, tedy Series 9 a Ultra 2. Apple při představení uvedl, že toto gesto bude implementováno později; a ono „později“ přichází právě s betaverzí 10.1.

Nové gesto „Double Tap“

Pomocí dvojitého spojení palce a ukazováčku je nyní možné ovládat chytré hodinky od Applu, aniž bychom se jich museli fyzicky dotýkat. Můžeme například přijmout hovor, zavřít zobrazenou notifikaci, či zrušit zvonící budík.

Společnost Apple uvedla, že hodinky jsou schopny detekovat změny průtoku krve a drobné pohyby zápěstí, ke kterým dochází právě při dvojitém spojení palce a ukazováčku, a to díky vylepšeným algoritmům nového čipu S9. Tímto čipem jsou vybaveny právě nově představené modely Apple Watch.

Ačkoliv toto gesto zatím nebylo možné v systému watchO3 aktivovat, právě zveřejněná beta 10.1 zvěstuje změnu. Experti portálu 9to5Mac totiž našli v této nové betaverzi zdrojový kód, který tuto funkci pro nové modely Series 9 a Ultra 2 zpřístupní. Má to ovšem háček: funkci bude možné používat až s „ostrou“ verzí systému watchOS 10.1. Její uvolnění pro veřejnost je v plánu v průběhu října.

Double Tap

Zdroj: Apple

Dobrá zpráva pro majitele starších modelů

Pokud jste se rozhodli si zatím poslední modely Apple Watch nepořizovat a zůstáváte u některého ze starších modelů, máme pro vás dobrou zprávu: gesto „Double Tap“ můžete používat také, a to dokonce okamžitě. Stačí, když máte chytré hodinky se systémem watchOS 9 a novějším. Tato verze totiž přinesla obdobnou funkcionalitu v rámci „Zpřístupnění“. Jak toto gesto aktivovat a používat jsme psali ZDE.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat