reklama

Apple vydá aktualizaci, která by měla řešit zvýšené záření u iPhonu 12

Apple vydá aktualizaci, která by měla řešit zvýšené záření u iPhonu 12
2023-09-18T09:35:08+02:00
• 18. 9. 2023

Před třemi dny jsme vás informovali, že francouzská regulační agentura zjistila vyšší emise elektromagnetického záření u iPhonů 12, než jaký je zákonem povolený limit. Applu hrozí, pokud problém okamžitě nevyřeší, nutnost stáhnout produkt z francouzského trhu.

Francie zakázala prodej iPhonů 12, důvodem je nepovolené množství elektromagnetického záření

Apple řeší problém s iPhony 12

Apple, jak je vidět, nelenil a pro francouzský region vydává softwarovou aktualizaci pro iPhony 12, která by měla problém s vyšším množstvím vyzařovaných elektromagnetických vln, vyřešit. Je zcela běžné, když se na trh dostává nový telefon, že podléhá kontrolám a měřením, zdali nepřekračuje zákonem stanovené limity. Podle směrnic evropské unie by lidské tělo nemělo z takového zařízení přijímat více než 2 W/kg na 10 g lidské tkáně. Francouzská regulační agentura v případě iPhonu 12 naměřila hodnoty 5,74 W/kg což je nad povolenou maximální hranicí 4 W/kg.

iPhone12 1 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ačkoliv mnoho odborníků se shodlo, že hodnoty naměřené u iPhonu 12 jsou hluboko pod hranicí, která by mohla pro lidský organizmus představovat vážná zdravotní rizika, zákon je zákon a nastavené limity je nutné dodržovat. V tomto případě se Apple k celé věci staví odpovědně a problém řeší okamžitě. „Vydáme aktualizaci softwaru pro uživatele ve Francii, abychom vyhověli protokolu používanému francouzskými regulačními orgány. Těšíme se, že iPhone 12 bude i nadále k dispozici ve Francii,“ řekl mluvčí společnosti Apple agentuře Reuters, AFP a Euronews. „Vše souvisí se specifickým testovacím protokolem používaným francouzskými regulačními orgány a nejedná se o bezpečnostní problém.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat