reklama

Qualcomm představil Snapdragon X75 5G

Qualcomm představil Snapdragon X75 5G
2023-08-09T19:30:05+02:00
• 9. 8. 2023

Zdroj: Qualcomm

Poslední novinka od společnosti Qualcomm je Snapdragon 4 Gen 2, přičemž se očekává představení top modelu Snapdragon 8 Gen 3. Ten asi přijde na trh až na konci roku, ale Qualcomm dnes představil modem, který bude pravděpodobně párován se zmíněným chystaným procesorem.

Snapdragon X75 5G

V rámci navyšování rychlostí se toho dá udělat mnoho, zejména v laboratorních podmínkách nebo za speciálních okolností. I tak se snaží Qualcomm posouvat možnosti tak, aby je mohl využít běžný uživatel. I proto se firma chlubí u modemu Snapdragon X75 5G dosažením rychlosti 7,5 Gbps při stahování v rámci sub 6Ghz spektra.

Toho bylo docíleno pomocí 4xTDD o celkové šířce 300 MHz s 1024 QAM. Není to ale maximum, co může modem dosáhnout. Oficiální specifikace zmiňují rychlost až 10 Gbps u stahování. Ostatně modem zvládá mmWave. Aby toho nebylo málo, přímo podporuje satelitní komunikaci, která se v poslední době rozmáhá.

Zdroj: Qualcomm

Součástí novinky je mnoho podpůrných systémů a vylepšení, přičemž se myslelo i na efektivitu. Právě zde výrobce používá i AI technologie. Prvního zařízení se máme dočkat již ke konci tohoto roku, pravděpodobně se bude jednat o Xiaomi mobil, případně jiný typický čínský výrobce, ale to je jen náš odhad.

Zdroj: fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat