Twitter spustil TweetDeck 2.0, některé změny oceníte, jiné odsoudíte

Twitter spustil TweetDeck 2.0, některé změny oceníte, jiné odsoudíte
2023-07-04T07:55:19+02:00
• 4. 7. 2023

Fotka od Akshar Dave z Unsplash

V posledních dnech to nemají uživatelé Twitteru jednoduché. Elon Musk nastavil limity v zobrazování tweetů. Důvodem má být nadměrné zneužívání služby automatizovanými systémy třetích stran, ale spekuluje se, že jde o problémy kolem infrastruktury a jejího pronajímání od společností jako Google a Amazon. Ať stojí za tím cokoliv, uživatelé jsou značně rozladěni. A aby toho nebylo málo, dnes došlo ke spuštění TweetDeck 2.0.

Twitter zavedl limity kvůli extenzivnímu využívání služby

TweetDeck v novém

Právě služba TweetDeck je takovým alternativním klientem pro Twitter přímo od Twitteru. Na jedné obrazovce jste mohli mít několik sloupců, každý k jinému účtu. Mohli jste tak jednoduše sledovat oznámení třeba pro pět účtů a zveřejňovat skrze jedno rozhraní na jakýkoliv z nich.

Původní TweetDeck ale přestal pracovat v plném rozsahu, zřejmě kvůli změnám na straně API a možná v důsledku zavedení limitů. Původní verze je asi v propadlišti dějin, jelikož byla spuštěna verze 2.0. Právě nový TweetDeck 2.0 je nasazen pro všechny uživatele a dochází ke kompletní migraci.

Bohužel již není možné mít na jedné obrazovce několik účtů, místo toho je zde přepínač mezi účty, přičemž nelze mít TweetDeck 2.0 ve dvou oknech, každý s jiným účtem. Na druhou stranu je zde kompletní podpora všech prvků, a to i anket. Navíc sloupce disponují větším množstvím nastavení. Také si můžete vytvořit několik prostorů, každý s jiným počtem sloupců.

Screenshot (40) 1273x713x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sice celé prostředí vypadá o něco moderněji, ale jedna novinka se nebude líbit mnoha uživatelům této služby. Twitter informuje, že TweetDeck 2.0 bude jen pro platící uživatele, tedy pro majitele Twitter Blue předplatného. Je na to stanoven limit 30 dnů, po které budou mít přístup jen platící. Není ale jasné, jestli je tato doba počítaná od přihlášení, nebo od oznámení.

Screenshot (41) 612x703x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Je zde ještě jedno omezení. TweetDeck 2.0 není pro mobilní telefony. Musíte mít plochu širokou minimálně 500 pixelů, tedy spíše prostor pro TweetDeck 2.0. Twitter ještě pracuje na dalších funkcích, jako je například Twitter Teams, ale kdy bude vše hotovo, není zatím jasné.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat