reklama

Apple zpřísní pravidla pro vývojáře

Apple zpřísní pravidla pro vývojáře
2023-07-29T19:35:10+02:00
• 29. 7. 2023

iPhone 14 Pro; zdroj: Dotekománie

Společnosti vlastnící obchody s aplikacemi mají nastavena přísná pravidla a snaží se odhalovat nepoctivé vývojáře. Cílem je omezit podvodné, falešné i nekvalitní aplikace. Apple v tomto případě je velmi přísný, což jsme si vyzkoušeli i my. V naší dřívější aplikaci pro iOS stačilo mít uvedeny kategorie Android a Windows Phone a už byl problém. Nyní ale zpřísní pravidla a vývojáři budou muset vysvětlovat.

Bez vysvětlení neschválí

Apple má velmi komplexní systém prověřování aplikací a jen tak umístit jednoduchý software do jeho obchodu může být běh na dlouhou trať. I tak zaveden od letošního roku nutnost vysvětlovat použití konkrétní API. Vývojář bude muset definovat, k čemu konkrétní API potřebuje a co s ním má v úmyslu.

Tato novinka se bude týkat všech aplikací pro systémy iOS, iPadOS, tvOS, visionOS a watchOS, respektive pro jejich nejnovější verze. Apple uvádí, že chce takto omezit možnosti sledování uživatele s využitím konkrétních API. Zřejmě se některým podařilo najít mechanismus, jak takto sledovat používání zařízení napříč aplikacemi.

iPhone14Plus 7 5962x3347x

iPhone 14 Plus; zdroj: Dotekománie

Tato změna v podmínkách bude mít poměrně velký dopad na vývojáře, kteří takto budou muset nejen vysvětlovat, ale také obhajovat používání jednotlivých API. To může znamenat zpomalení aktualizací a případně i vývoje. Očekáváme, že ne každé vysvětlení bude přijato a vývojáři si budou muset zdlouhavě obhajovat své aplikace.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat