reklama

Apple umožní editaci videí pořízených v režimu Film v aplikacích třetích stran

Apple umožní editaci videí pořízených v režimu Film v aplikacích třetích stran
2023-06-30T15:44:31+02:00
• 1. 7. 2023

Zdroj: Apple

S příchodem iPhonů 13 Apple představil takzvaný režim Film. Ten umožňuje do videa přidat působivé efekty. jako je hloubka ostrosti, se kterými se můžeme setkat u fotografií v režimu Portrét.

Apple zpřístupní API pro úpravu filmových videí

Pokud chceme upravit takto vytvořené video v aplikacích třetích stran, má to jistá omezení. V současné době můžeme upravovat pouze finální video bez možnosti si „pohrát“ s efekty, které vytváří právě filmařský režim. Video se v podstatě skládá ze dvou souborů. V jednom je finální video doplněné o efekty a druhý soubor obsahuje metadata, která nesou informace pro generování výsledného efektu.

iPhone14Pro 3 6000x3375x

iPhone 14 Pro; zdroj: Dotekománie

Apple uvolní s příchodem iOS 17 a macOS Sonoma API, díky kterému budou aplikace třetích stran schopny nejen pracovat se samotným finálním videem, ale také v nich bude možné upravovat efekty. To bylo doposavad možné pouze v integrovaných aplikacích od Applu. Je důležité zmínit, že sdílení filmových videí s aplikacemi třetích stran je možné pouze skrze nativní aplikaci fotoaparát pro iOS. Dále je nutné, aby toto nové API podporovaly i samotné aplikace třetích stran.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat