reklama

iPadOS 17 představen, myslelo se na přizpůsobení i produktivitu

iPadOS 17 představen, myslelo se na přizpůsobení i produktivitu
2023-06-06T08:00:28+02:00
• 6. 6. 2023

Zdroj: Apple

Apple v rámci úvodní keynote WWDC, tedy vývojářské konference, představil mnoho softwarových novinek a také hlavně nové zařízení nazvané Apple Vision Pro. Kromě toho jsme se dočkali i nové verze iPadOS 17.

Apple představil iOS 17, funkce StandBy se vám bude líbit

iPadOS 17

Apple se opět zaměřil na možnosti přizpůsobení a hlavně zmiňuje možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky. Nově si budete moci dát animovanou tapetu, která reaguje na otáčení tabletu. Nabízí se poměrně široká škála stylů. Také je možné využít Live Photo. Podstatnější je rozšíření u aktivit, které mohou například zobrazovat stav doručování, letový plán a podobně. Nesmí chybět samozřejmě widgety na samotné uzamykací obrazovce.

Screenshot (29) 748x460x

Zdroj: Apple

Samotné widgety jsou nyní ještě použitelnější, jelikož umožňují akci na jednoduché kliknutí. Například si můžete doma rozsvítit, případně si odškrtnout položku ze seznamu. Stejně jako na iOS 17, i zde je k dispozici nová verze aplikace iMessage. Sice se nabízí nové menu a nálepky, ale taková podpora RCS, modernějšího a bezpečnějšího standardu zcela chybí. Ostatně hodně novinek se točí kolem nálepek, které jde vytvářet z vlastních Live fotek a jde je používat napříč aplikacemi.

Screenshot (30) 805x481x

Zdroj: Apple

Novinkou je ale aplikace Zdraví na iPadOS 17, k čemuž byl upraven design aplikace, aby využil větší plochu displeje. Ale všechny novinky se netočí kolem modifikací nebo nálepek. Apple zakomponoval vylepšení i pro práci s PDF soubory, kde jde nově využít automatické vyplňování. Také jde s těmito soubory přímo pracovat v Notes. Mimo to jde spolupracovat na souborech. I v rámci Safari na tabletech jde využít novinky Profily, takže si můžete oddělit svou práci od soukromého života.

Zapracovalo se i na bezpečnostních prvcích, ale také jde sdílet hesla s důvěryhodnými kontakty, což je celkem netradiční, hlavně v době, kdy některé firmy bojují proti sdílení hesel. U aplikace Freeform jsou nové nástroje jako štětec, kaligrafické pero a zvýrazňovač. I zde se také zapracovalo na kolaborativním způsobu práce. Nezapomnělo se na lepší uzpůsobení oken, jak je vidět na animaci níže.

ezgif 5 715687e2fd 600x405x

Zdroj: Apple

Apple tentokrát myslel i na možnosti využití externích zařízení. Nově si můžete připojit k iPadu i externí kameru například pro videohovory. Celkově se dá říci, že iPadOS 17 je pozvolnou evolucí než revolucí. Některé novinky mohou být užitečné, ale jako obvykle Apple věnuje pozornost něčemu, co není nějak zásadní. Samozřejmě myslíme nálepky.

Zdroj: Tisková konference

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat