Aplikace Sonos pro Android přestane podporovat přehrávání uložených skladeb v telefonu

Aplikace Sonos pro Android přestane podporovat přehrávání uložených skladeb v telefonu
2023-05-20T18:00:42+02:00
• 20. 5. 2023

Zdroj: Sonos

Společnost Sonos dodává na trh bezdrátové sound systémy, soundbary a reproduktory. Pro systémy Android a iOS je také k dispozici doprovodná aplikace Sonos, která slouží jak pro nastavení reproduktorů a sound systémů, tak také pro streamování hudby z mobilního telefonu a velkého množství podporovaných on-line služeb.

Sonos ukončuje podporu užitečné funkce pro Android

Kromě široké škály hudebních streamovacích a dalších služeb aplikace také podporuje streamování lokálně uložené hudby na chytrém telefonu. Tedy, abychom byli přesní, umožňuje to již pouze aplikace pro Android. Podpora této funkce v aplikaci pro iOS byla ukončena v srpnu roku 2019. Společnost Sonos však nyní oznámila, že od 23. května přestane podporovat streamování lokálně uložené hudby i na telefonech s Androidem. Jako důvod uvádí, že tím, jak se systémy stále vyvíjejí a mění se, stává se tato funkce čím dál více nespolehlivou.

sonos 1528x1164x

Zdroj: Sonos

Funkce „Na tomto zařízení“ umožňuje přehrávat hudbu na zařízeních Sonos, kterou má uživatel uloženou v interním uložišti svého telefonu. Bohužel Android následuje iOS a nyní je tato funkce ukončena také a to na základě důvodu, který uvádí zástupce společnosti Sonos: „Vzhledem k tomu, že jsou vydávány novější verze mobilních operačních systémů, tyto změny mohou někdy změnit způsob, jakým jsou informace sdíleny mezi zařízeními, a tato funkce již nebude kompatibilní s novějšími verzemi operačního systému Android.

Bohužel společnost Sonos již neuvádí. o jaké změny v operačním systému se jedná, a které problémy působí, a tak je možné, že se prostě udržovat tuto funkci ve vývoji společnosti nevyplácí. Jako alternativu společnost Sonos uvádí možnost nahrát svou hudbu do některé z podporovaných služeb, mezi které patří například Apple Music, Youtube Music nebo Plex.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat